Bağlantımda belirli sitelere bağlanamıyorum

Junglee

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar başıma gelen saçma internet hatası dolayısıyla yardımınızı istiyorum. ASUS DSL-N16 serisi modemim var aldığım hata şöyle belli başlı sitelere erişemiyorum. Örneğin Twitch'de yayın izleyebiliyorum, nette film izleyebiliyorum, download yapabiliyorum ama Steam'da oyuna dahi giremiyorum. Firefox'a güncelleme gelmiş güncellemesini dahi yapamıyorum. Masaüstümde kablolu bağlanıyorum. Aynı şekilde mobil ve laptobumda da sorun mevcut. Mesela mobilde Twitch'de yayın izliceğim önce 4.5G geçiyorum yayını açıyorum sonra Wi-Fi bağlanıyorum sorunsuz izleyebiliyorum ama direk Wi-Fi'den yayına basarsam ağ atası veriyor ve açmıyor yayını. İzlerken yanlışlıkla ekranı kilitler isem açtığımda gene yayın açılmıyor, mynet'de haber okuycağımda Wi-Fi'den girmiyor ama aynı şekilde 4.5G'de girip Wi-Fi geçersem sorunsuz haberlere girip çıkabiliyorum ama Instagram'da Wi-Fi'de sorunsuz kullanabiliyorum, WhatsApp'da sorunsuz video ve fotoğraf atabiliyorum. Çözemediğim saçma sapan bir hata açıkçası.
Yaptığım denediğim methotları size söyleyeyim. Tüm kablolar aynı kalarak sadece modemi değiştirdim ve sorunsuz kullandım bu hataları almadım, modemi resetledim sorun düzelmedi, modeme yazılım güncellemesi yaptım sorun hala devam ediyordu, modemi ASUS'a gönderdim arıza tespit edemediklerini söylediler geri yolladılar. Kısacası benim deneme ve yanılma yöntemlerine göre sorun kesinlikle modemde lakin çözümü ASUS sağlamıyor, yardımcı olursanız çok sevinirim. Steam'de yaşadığım sorunu da fotoğrafta attım şimdi den teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı