Çözüldü "Bağlantınız gizli değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mayonezketcap

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın hata alması sebebiyle formata yolladım, sonrasında teslim aldığımda değişik hatalar vermeye başladı. Sırasıyla;
  • Bazı sitelerde bağlantınız gizli değil hatası,
  • Bazı sitelerde sayfanın bozuk çıkması,
  • Steam arkadaş ağına bağlanamama.
  • Hamachi'de hesap açamama...
Gibi sorunlar çıkmaya başladı ve bu durum artık can sıkıcı. İnternet üzerindeki neredeyse tüm sonuçları denedim ancak bir aksiyon alamadım, durum değişmedi. Yardımcı olacakları bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1663795492348.png
    1663795492348.png
    89,9 KB · Görüntüleme: 58
Çözüm
Dediğiniz adımlardan bir şey anlamadım. Yönlendirmeleriniz sonucunda herhangi bir yere varamıyorum. "Ağ Sıfırlama" olarak neyi kastettiğinizi de anlamadım.
Windows 7 kullandığını şimdi fark ettim kusura bakma.
1- İlk olarak kullandığın DNS'i değiştir. Şu videoda nasıl değiştireceğini gösteriyor. DNS satırlarına 8.8.8.8 // 8.8.4.4 yazıp geç şimdilik. Sitelere tekrar giriş yapmayı dene.
2- Çözülmediyse tüm pencereleri kapat, Başlat+R tuşu ile Çalıştır'a gir ve cmd yaz. Gelen ekrana sırasıyla: ipconfig /flushdns ipconfig /release ipconfig /renew exit komutlarını yaz (her komutun sona ermesini bekle). Sitelere giriş yapıp yapamadığını yeniden kontrol et.
3- Son olarak, internette gördüğüm kadarıyla bazıları Windows 7 güvenlik güncelleştirmesi yaparak sorunu çözmüşler: 32bit kullanıyorsan bunu; 64 bit kullanıyorsan bunu indir. Bilgisayarı yeniden başlat ve sitelere tekrar giriş yapmayı dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı