Bahçemdeki mantar zehirli midir?

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Bahçenin bazı bölgelerinde mantarlar bulunmakta. İncir ağacının dibinde ve birkaç köşede var. Bu mantarların zehirli olduğunu nasıl anlarım? Yarın fotoğrafını atacağım. Fotoğrafsız net bilgi verilemeyeceğini biliyorum. Nasıl ayırt edebileceğim konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Mantar bitki bu tarz yerlerde üremesi normal. Fakat bu işi iyi bilenler bile zehirsiz diye toplayıp yedikten sonra zehirli olduğu ortaya çıkıyor ve hayati risk taşıyor. Amacınız Ucuza kaçmaksa hayatınızı riske atmaya gerek yok.

Şaka yaptım 😀 beni bilen bilir forumda dediğimi yapacaksın. Ama tam tersini.

Önce kimin diktiğini öğrenin derim bulamazsanız yukarıda arkadaşın dediği gibi bulaşmamak gerek.
Kimse dikmedi. Her sene çıkıyor. Bu sene iri iriler, canım çekiyor görünce :D
Çok gölge düşen nemli alanlar bahsettiğim yerler. O yüzden çıkıyor.

Öyle bir cesarette bulunabilseydim böyle bir konu açmazdım :D Kesin emin olmadan yemek istemiyorum.
Bazılarından eskiden silahların ucuna sürüp öldürücü zehir olarak kullanıyorlardı. Bir tat bir şey olmaz diye bir kafa yok yani. Ölürsün şakası yok.
1 tanesini yut hızlıca. Bir şey olmaz.

Ben bayat hamsiyle ayran içmiştim gözler kararıyor kusuyorsun falan en fazla. Ölüm yine uzak.
Hızlıca yutunca zehir tesir etmiyor mu vücuda? 😄

Arkadaşlar ben konuyu açalı uzun zaman oldu ve unuttum haliyle :D Risk almak istemediğimden (bilgili kişilere ulaşamadım) boşverdim gitti. Şu an da sadece eski odunluklarda falan vardır bir iki parça. Onların da pek önemi yok :p Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı