Bajaj pulsar ns 125 başlangıç motoru olarak alınır mı?

Emre_Bltcgl

Hectopat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Arez Dual RX580
Asus TUF B450M-Pro Gaming
AMD Ryzen 5 3600
Xpg SX8100 512GB
Pny CS900 480GB
Kingston 8X2 GB DDR4 3000MHz CL15 HyperX Fury
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar motosiklet tecrübem yok ve motor ehliyetim de yok. Pulsar ns 125 başlangıç motoru olur mu? İlk defa motosiklet kullanan birisi olarak zorlar mı?

Hocam ben aldım bajaj pulsar ns 125 2023 model yaklaşık 2 aydır kullanıyorum 700 km ye geldim gidişi gayet güzel emsallerinden hızlı ve atik rodaj dönemi yeni bittiği için daha Max 110'u gördüm ama top spedlerine baktım en fazla 120-122 görüyor, ben kırmızı rengini aldım mat bir şekilde geldi. Ön fren sistemi çok iyi arka abs yok maalesef başlangıç motoru olur mu dersen kasa olarak biraz ağır bir motor direkt 125CC'lerden başlayacaksan ve binip süreceksen alınabilir arkadaşın dediği gibi 125CC olarak fiyatı biraz yüksek ama diğer 125 CC'lerinde yanında kendini belli eden bir motor.

Mondial drift l nasıl hocam. Övende var gömen de.

Mondial drift l kullanan arkadaşım var binmişliğim de var motor sistemiyle oynamadığın sürece CC yükseltme vb güzel motor 35 bin km de arkadaşımın ki ha stop etme sorunu varmış kronik olarak ufak bir ayar yaptırmış usataya bir de benzin göstergesin de kronik sorunu var dı tam düzgün göstermiyor ama tabii ki gidişi olsun tipi olsun fiyat performans ürünü. Ama dediğim gibi ben alacağım uzun zaman motor bakmayacağım diyorsan bütçen varsa ns 125 öneririm ama drift l önermiyorum değil biraz bütçelik bir durum kısaca.

Mondial drift l kullanan arkadaşım var binmişliğim de var motor sistemiyle oynamadığın sürece CC yükseltme vb güzel motor 35 bin km de arkadaşımın ki ha stop etme sorunu varmış kronik olarak ufak bir ayar yaptırmış usataya bir de benzin göstergesin de kronik sorunu var dı tam düzgün göstermiyor ama tabii ki gidişi olsun tipi olsun fiyat performans ürünü. Ama dediğim gibi ben alacağım uzun zaman motor bakmayacağım diyorsan bütçen varsa ns 125 öneririm ama drift l önermiyorum değil biraz bütçelik bir durum kısaca.

Hocam maalesef bütçem sadece drift l ye yetiyor alırsam drift l alırım.

Yani hocam dediğim gibi ben aktif olarak kullanıyorum alırken arkadaşım da aynı şekilde senin dediğin gibi dedi ama daha sonra motor geldiğin de atikliğine vb oda şaşır dı ki diğer 125CC motorlar da 40-70 kg ağırlık çekmiyor sonuçta :)

Drift l 130kg, tork 9.0 nm, beygiri 8.0 (kW)

Ns 125 148kg, tork 11 nm, beygiri 12.0 (kW)

Yani hocam dediğim gibi ben aktif olarak kullanıyorum alırken arkadaşım da aynı şekilde senin dediğin gibi dedi ama daha sonra motor geldiğin de atikliğine vb oda şaşır dı ki diğer 125CC motorlar da 40-70 kg ağırlık çekmiyor sonuçta :)

Drift l 130kg, tork 9.0 nm, beygiri 8.0 (kW)

Ns 125 148kg, tork 11 nm, beygiri 12.0 (kW)
Hocam selam. Ben de ns125 almayı düşünüyorum nasıl siz memnun musunuz? Youtubeda hiç ns125 2023 incelemesi görmedim türklerin o yüzden deneyimlerini anlatabilirsen güzel olur bir de fiyatı ne kadara almıştınız ve bu motor sanırım ön siparişle geliyor. Bugün baktığımda bazı renkleri 28 haziran bazıları 18 temmuz teslim tarihi gözüküyor. Size verdikleri teslim tarihi tutmuş muydu yoksa uzayabiliyor mu teslim tarihi?

Geri
Yukarı