Bajaj pulsar RS 200 VS Bajaj pulsar F 250 VS Cfmoto 250sr

mustafaulusoy

Decapat
Bajaj pulsar RS 200.
Bajaj pulsar F 250.
Cfmoto 250sr.

İlk motorum olacak yukarıdaki motorları kullanan var mı? Sıkıntıları var mı? Öğrenmek için konu oluşturdum diğer motor önerilerinize de açığım bütçem 90k+ekipman.

Bajaj pulsar RS 200.
Bajaj pulsar F 250.
Cfmoto 250sr.

İlk motorum olacak yukarıdaki motorları kullanan var mı? Sıkıntıları var mı? Öğrenmek için konu oluşturdum diğer motor önerilerinize de açığım bütçem 90k+ekipman.
F250 modeli n250nin ön grenajı olan versiyonu ve açıkçası tasarım anlamında acayip çirkin gözüktüğünü düşünüyorum. Kaldı rs200 vs 250SR.

CF Moto tasarım hız güç olarak çok iyi dursada ciddi bir yedek parça sıkıntısı var. Ömür olarakta daha kısa ömürlü olduğu söyleniyor.

Bajaj daha uzun ömürlü yedek parça anlamında süper olmasada iyi sayılabilecek bir marka.

CF Moto çok cazip gelsede mantıklıca düşününce bajaj almak daha doğru bir karar gibi geliyor.

Bajaj pulsar RS 200.
Bajaj pulsar F 250.
Cfmoto 250sr.

Bajaj NS 200 ilk motosikletimdi benim. Kullanırken çok keyif alıyordum. Bajajların hem yedek parçası bol ve ucuz hem de bakım maliyetleri uygun, aksesuarları çok. Ben olsam RS 200 alırdım uzun zamandır piyasada olan bi model 6 vites ve su soğutmalı. F 250 yağ soğutmalı, nedense yağ soğutmalı motosikletlere karşı bir ön yargım var.
CFMoto'dan ise uzak durmanı tavsiye ederim. Yedek parçası pahalı, birkaç sene sonra gelip gelmeyeceği belli değil. Daha önce CFMoto NK400, MT650 alanlar ortada kaldı ne yedek parça geldi ne de adam akıllı motosikletten anlayan usta bulabildiler.

Daha önce CF MOTO ya sahip olmuş birisi olarak diyebilirim ki motorların kalitesi, tasarımı vs. çok güzel lakin kronik sorunları ve servis ağı anlamında terste bırakır. Bajaj'a çok hakim değilim ama. CF MOTO ile kaza yapsanız parça tedariği zorluğu nedeniyle sezonu kapatırsınız. O yüzden CF MOTO önermiyorum.

250SR aralarındaki en hızlısı ve en teknolojik olanı olması lazım. Şahsi düşüncem en güzel gözükeni de. Ama Türkiye'deki parça sıkıntısı ve parça fiyatları biraz sorun yaratıyor.

F250 için bir şey diyemiycem bajaj niçin böyle bir bloğa geçti anlamadım bir süre geçtikten sonra anlıycaz iyi mi yaptı kötü mü?

RS 200 ise uzun yıllardır üretilen kullanıcılarının memnun kaldığı bir motor. Uzun kimler yapmış bir çok kişi var parçası bol direkt ekuralkan sitesinden en ufak contaya kadar bulunuyor.

Burda senin tercihine kalmış uzun yıllardır bilinen bir motoru mu alıcaksın yoksa biraz riski göze alıp 250 sr mı alıcaksın?

Yeni konular

Geri
Yukarı