Bakım Sonrası Aşırı Isınma Ve Bazı Teknik Sıkıntılar

Kenglesy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi akşamlar.
Ben bilgisayarımı bakıma gönderdim ve güvendiğim bir firmaydı.
2 gün sonra aldım ve dışında çizikler çökükler vardı, sinirlendim ama cok umursamadım. Bilgisayarda ETS 2 vb. oyunlar oynamaya kalkıştım ama 80 derece oldu, fanların birisi çalışmıyor ve ekran kartımı açmalarını istemediğim halde açmışlar. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kanıtlayabileceğiniz bir durum değil gibi. Servis öncesi görüntüleri vs. var mı cihazın. Bir yandan diyorum ki esnaflarımız kazansın ama böyle durumlar olunca da içimde ki bütün nefret duygusu dışarı vuruyor.

Çok zaman geçmeden şikayet edin. Bilgisayara zarar gelen yerleri fotoğraf veya video ile alın. İsterlerse bilgisayarın eski halide elinizde varsa gönderirsiniz. Bazen şey diyebiliyorlar "Bu bilgisayar zaten böyleydi". Onun için gerekebilir. Çok karmaşık oldu umarım anlatabilmişimdir.

Arkadaşlar, iyi akşamlar.
Ben bilgisayarımı bakıma gönderdim ve güvendiğim bir firmaydı.
2 gün sonra aldım ve dışında çizikler çökükler vardı, sinirlendim ama cok umursamadım. Bilgisayarda ETS 2 vb. oyunlar oynamaya kalkıştım ama 80 derece oldu, fanların birisi çalışmıyor ve ekran kartımı açmalarını istemediğim halde açmışlar. Ne yapmalıyım?
Öncelikle dava et, hak ettiklerini bulsunlar. Yeni bilgisayar aldır onlara, zarara girince nasıl düzeliyorlar.

İkinci olarak işlemcinin ve ekran kartının termal macunun olduğunu kontrol et. İşlemcini kontrol etmen kolay olacaktır ama ekran kartına dikkat et.

Öncelikle dava et, hak ettiklerini bulsunlar. Yeni bilgisayar aldır onlara, zarara girince nasıl düzeliyorlar.

İkinci olarak işlemcinin ve ekran kartının termal macunun olduğunu kontrol et. İşlemcini kontrol etmen kolay olacaktır ama ekran kartına dikkat et.
Bence içini açma çünkü açtığını anlarlarsa kullanıcı bozmuş diyebilirler.

Bence içini açma çünkü açtığını anlarlarsa kullanıcı bozmuş diyebilirler.
Olabilir.

O zaman yazılımsal olarak kontrol et. AIDA64 çalıştır 20-30 dakika, sıcaklıkları gözlemle. Daha da yükselirse zaten anlaşılır termal macun olup olmadığı. Oyunda fazla anlaşılmaz.

Olabilir.

O zaman yazılımsal olarak kontrol et. AIDA64 çalıştır 20-30 dakika, sıcaklıkları gözlemle. Daha da yükselirse zaten anlaşılır termal macun olup olmadığı. Oyunda fazla anlaşılmaz.

Nereden çalıştıracağım tam bir bilgim yok da ve PC çok hızlı ısınıyor zarar vermez degilmi.

Geri
Yukarı