Bakımdan sonra bilgisayardan gelen yanık kokusu

Dizzys

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kasayı yaklaşık 2 saat önce bilgisayarcıya temizlettim. Termal macun yenilemesi+kasa temizletmesi yaptırdım. Sonrasında bir oyuna girip kasma azalmış mı diye kontrol edeyim dedim. Oyun çok akıcıydı ve bir 40 FPS artışı olmuştu. Oyunu oynarken bir anda bilgisayar kapandı ve tekrar açmayı denedim ama açılmadı. 3. kez bilgisayarı açmayı denediğimde kasadan yanık kokusu geldi. Hemen tüm kabloları falan çıkardım. Kasanın içine baktığımda fan düşmüş bir şekildeydi. Yanık kokusu sanırım kasa fanının oradan geliyordu. Sizce bilgisayara ne olmuştur? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, kasayı yaklaşık 2 saat önce bilgisayarcıya temizlettim. Termal macun yenilemesi+kasa temizletmesi yaptırdım. Sonrasında bir oyuna girip kasma azalmış mı diye kontrol edeyim dedim. Oyun çok akıcıydı ve bir 40 FPS artışı olmuştu. Oyunu oynarken bir anda bilgisayar kapandı ve tekrar açmayı denedim ama açılmadı. 3. kez bilgisayarı açmayı denediğimde kasadan yanık kokusu geldi. Hemen tüm kabloları falan çıkardım. Kasanın içine baktığımda fan düşmüş bir şekildeydi. Yanık kokusu sanırım kasa fanının oradan geliyordu. Sizce bilgisayara ne olmuştur? Cevaplarsanız sevinirim.
Hocam tam emin değilim fakat kablolar yanmış olabilir. Onun dışında bilgisayarın tuşuna bastığınızda açılmıyorsa RAM'leriniz kısa devre yapmış olabilir. Geçmiş olsun, götürdüğünüz bilgisayarcı mahalle bilgisayarcısı değildir inşallah.

Fotoğraf ekleme şansın varsa daha net cevap verebiliriz.

Fotoğraf ekleme şansın varsa daha net cevap verebiliriz.
Maalesef
Hocam tam emin değilim fakat kablolar yanmış olabilir. Onun dışında bilgisayarın tuşuna bastığınızda açılmıyorsa RAM'leriniz kısa devre yapmış olabilir. Geçmiş olsun, götürdüğünüz bilgisayarcı mahalle bilgisayarcısı değildir inşallah
Hocam tam emin değilim fakat kablolar yanmış olabilir. Onun dışında bilgisayarın tuşuna bastığınızda açılmıyorsa RAM'leriniz kısa devre yapmış olabilir. Geçmiş olsun, götürdüğünüz bilgisayarcı mahalle bilgisayarcısı değildir inşallah.
Kasadan yanık kokusu geldiğinden beri çalıştırmadım hocam

Arkadaşın dediği gibi koklayarak arizayı bulabilirsin ayrıca kokunun arttığı yerde fiziksel hasar görebilirsin umalım ki PSU olsun aralarında en ucuzu tahminimce odur.

Yine bir sözde "bilgisayarcı" vakası gibi tahmin ediyorum. Koklayarak kokunun yerini bulun. Bir de bunu yaparken elinize fener alın.

Geri
Yukarı