Bakımı yapılan laptopun sıcaklıkları normal mi?

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Geçen gün "Bilgisayarcı güvenilir mi?" diye konu açmıştım, çünkü vida yalama yapmıştı ve macun uygulanmıyordu. 2 gün önce bilgisayarcı termal macun uyguladı ve temizledi. GTA V'de işlemci 60-75 derece ve ekran kartı 65-80 derece civarında. Acaba bir iki hafta sonra sıcaklıklar geri 90-95 derece olur mu? Macunun kalitesi hakkında kötü düşüncelerim var. "Kiloyla alıyoruz" falan gibi şeyler duyduğum için güvenememiştim. Evde MX-4 var, yalama vida da düzeldiğine göre macunu değiştirebilirim ama değiştirmeli miyim? Sıcaklıklar normal mi? Cinebench falan yaparken de işlemci maksimum 75 derece oluyor ama güç limitine girdiği için genelde 60 derece. PL1 ve PL2 limitini kaldıramıyorum maalesef.

Geçen gün "bilgisayarcı güvenilir mi?" diye konu açmıştım, çünkü vida yalama yapmıştı ve macun uygulanmıyordu. 2 gün önce bilgisayarcı termal macun uyguladı ve temizledi. GTA V'de işlemci 60-75 derece ve ekran kartı 65-80 derece civarında. Acaba bir iki hafta sonra sıcaklıklar geri 90-95 derece olur mu? Macunun kalitesi hakkında kötü düşüncelerim var. "kiloyla alıyoruz" falan gibi şeyler duyduğum için güvenememiştim. Evde MX-4 var, yalama vida da düzeldiğine göre macunu değiştirebilirim ama değiştirmeli miyim? Sıcaklıklar normal mi? Cinebench falan yaparken de işlemci maksimum 75 derece oluyor ama güç limitine girdiği için genelde 60 derece. PL1 ve PL2 limitini kaldıramıyorum maalesef.

Laptopa göre normal gibi gözüküyor. Sizde daha kaliteli macun varsa onu sürmenizde fayda var.

6 ay gibi bir süre sonra kendin macun alıp onu kullandırtabilirsin. Gerçekten fark ediyor.
Bazı insanların macun uygulamasından bir ay sonra hatta iki hafta sonra sıcaklıkların yine 90 dereceye çıktığını duymuştum. Muhtemelen bende de öyle olacak ama kendim uygulayabilirim sonuçta. Bir şey soracağım bilgisayarın genellikle sıcak kullanılması termal macunun ömründe bir etken mi? Mesela günde üç saat cpu 70 derece oyunda çalıştırılırsa normal günlük 35-50 derecelik sıcaklıklarda kullanılmaya göre termal macun daha erken mi etkisini yitirir? Çoğu macunun 150 dereceye kadar dayandığını biliyorum ben.

Sıkıntı olmadıkça düşünmeyin, kurcalamayın. Bana biraz fazla paronayaklık yapıyorsunuz gibi geldi.

Sıkıntı olmadıkça düşünmeyin, kurcalamayın. Bana biraz fazla paronayaklık yapıyorsunuz gibi geldi.
Hocam ilk kere bilgisayarcıya gidiyorum hep kendim çözdüm problemleri. 😄 Hayatta başkasına macun uygulayacak kadar güvenmem normalde. Çünkü parça çalma ve kalitesiz macun meseleleri falan var o yüzden. Vida sorunu olmasaydı kendim yapacaktım zaten.

Bazı insanların macun uygulamasından bir ay sonra hatta iki hafta sonra sıcaklıkların yine 90 dereceye çıktığını duymuştum. Muhtemelen bende de öyle olacak ama kendim uygulayabilirim sonuçta. Bir şey soracağım bilgisayarın genellikle sıcak kullanılması termal macunun ömründe bir etken mi? Mesela günde üç saat CPU 70 derece oyunda çalıştırılırsa normal günlük 35-50 derecelik sıcaklıklarda kullanılmaya göre termal macun daha erken mi etkisini yitirir? Çoğu macunun 150 dereceye kadar dayandığını biliyorum ben.

Onun sebebi macunun pump out olması.

Bazı insanların macun uygulamasından bir ay sonra hatta iki hafta sonra sıcaklıkların yine 90 dereceye çıktığını duymuştum. Muhtemelen bende de öyle olacak ama kendim uygulayabilirim sonuçta. Bir şey soracağım bilgisayarın genellikle sıcak kullanılması termal macunun ömründe bir etken mi? Mesela günde üç saat CPU 70 derece oyunda çalıştırılırsa normal günlük 35-50 derecelik sıcaklıklarda kullanılmaya göre termal macun daha erken mi etkisini yitirir? Çoğu macunun 150 dereceye kadar dayandığını biliyorum ben.

Hocam benim CPU geçen ay değiştirdim termal macun işlemci yük altında değilken bile 100 dereceydi. Çok da kaliteli olmayan bir macun aldım ve değiştirdim boşta 25-35 derece arası. Yük altında 55 dereceyi geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı