Bakır Soğutucu Blok Bozulur mu?

Kankırmızı46

Decapat
7 yıllık Lenovo G560 bilgisayarımda anlamsız bir GPU sıcaklığı var. 2 gündür bununla uğraşıyorum. CPU'da sorun yok fakat ekran kartı %50 kullanımda 90 dereceyi görüyor bir süre sonra. Farklı markalarda macun değişimi, detaylı temizlik, bakır boru zımparalama gibi her şeyi yaptım ama sonuç vermedi. Bu bakır boruların ömrünü doldurması gibi bir durum oluyor mu ? Ona göre yenisi alacağım.

Son düzenleme:
Olmaz , termal macunun ömrü olur ve değişmesi gerekir.
6ay-2 sene , biraz kullanıcıya ve hangi macun olduğuna bağlı.
Birde 6ayda ya da senede bir toz temizliği yapmak lazım.

Olmaz , termal macunun ömrü olur ve değişmesi gerekir.
6ay-2 sene , biraz kullanıcıya ve hangi macun olduğuna bağlı.
Birde 6ayda ya da senede bir toz temizliği yapmak lazım.
Hocam en fazla 6 ayda bir macun değiştirrim ve 2 yıldır aynı macunu kullanıyorum böyle bir sorun yoktu. Ve soğutma bloğunda bir tane toz yok sık kontrol ederim, 2 gündür ekran kartında %50 yükte 15-20 dk sonra 90 derece oluyor. İşlemci %50-60 kullanımda maksimum 78 oluyor

Hocam en fazla 6 ayda bir macun değiştirrim ve 2 yıldır aynı macunu kullanıyorum böyle bir sorun yoktu. Ve soğutma bloğunda bir tane toz yok sık kontrol ederim, 2 gündür ekran kartında %50 yükte 15-20 dk sonra 90 derece oluyor. İşlemci %50-60 kullanımda maksimum 78 oluyor
Macun ne kullanıyorsun? Termal iletkenlik katsayısı belli mi?

Bu ısı artışı bi bakımdan sonra mı oldu, yoksa hiç ellemeden kendiliğinden mi?

Macun ne kullanıyorsun? Termal iletkenlik katsayısı belli mi?

Bu ısı artışı bi bakımdan sonra mı oldu, yoksa hiç ellemeden kendiliğinden mi?
Aynı üretim tarihli macunu kullanıyorsan bayatlamış olabilir. İlk yapman gereken iyi bir macunla denemek.
f/p olarak mastergel pro öneririm.
Bakır borunun özelliğini kaybetmesi gibi bir durum olmaz ama macundan kaynaklı bir durum olabilir. Kaliteli bir ürün kullanmıyor olabilirsin.
Öncelikle aynı macun değil biter yenisini alırım aynı yerden, pek anlamam üstündeki değerlerden ama 1.22W 0-201 derece yazıyor. Sorun kendiliğinden oldu bilgisayarı 20 gün hiç kullanmadım 20 gün sonunda kullanmaya başlayınca farkettim sorunu. 20 gün öncesinde böyle bir durum yoktu %70-80 kullanımda maksimum 85 oluyodu şimdi %50 kullanımda 90 nı buluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı