Bakırköy Capacity Cinemaximum Ölü Pixel

fozbek

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Bakırköy Capacity Cinemaximum'un 2 numaralı salonunda ekranın sağ alt tarafına doğru siyah arkaplanda görünen mavi ölü pixel var. Takıntılı arkadaşlar bilet alırken dikkat etsinler, film boyunca gözümü ölü pixelden ayıramadım. Firmaya mail attım, umarım kısa zamanda düzeltirler.

Ölü piksel derken :)
Yansıtma tekniği kullanılır sinemalarda, projeksiyon ile benzer. Ya duvarda ya da yansıtma cihazında vardır bir sorun.

@Asım Demir Bildiğim kadarıyla yansıtma teknolojilerinde de aynı şekilde ölü pixel oluşabiliyor. Farklı adlandırılıyor olabilir, sonuç olarak sürekli aynı renkte yanan bir pixel vardı ve beni rahatsız etti.

Projeksiyon cihazı kullanılır sinemalarda. Bildiğim kadarıyla projeksiyon dediğimiz cihaz da içinde görüntüyü büyüten lensler ve minik bir LCD ekran barındırır. O LCD de sorun olabilir. Kimi sinema işletmecisi duyarlı, talebinizle ilgileniyor ama çoğu sallamıyor anladığım kadarıyla. Benim henüz çok şükür bir sorunum olmadı ama sorun bildiren müşterilerin olumlu geri dönüş alamadığını duyuyorum genelde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı