Bakkalın fiş vermemesi

backf6

Hectopat
Daha fazla  
Bulunduğum yerde bir bakkal var, kredi kartından alışveriş yaptığınızda pos makinesine sigara olarak ödeme geçiyor. Aldığınız ürünün fiyatı önemli değil, 10 TL de olsa 1 adet X sigara şeklinde ibare çıkıyor. Birkaç defa dikkat ettim ve bunu gördüm. Alışveriş sonunda ise hiçbir şekilde fiş vermiyor. Acaba para kaçırmak için böyle bir şey yapıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigaraya fiş kesse de kesmese de aynı vergisi %0'dır. Tekel olarak kesilir. Yani tereddüt edilecek bir şey yoktur. Muhtemelen teknik yetersizlikten dolayı öyle yazıyor.

Vergi kaçırmayan bakkal mı var kardeşim? Hepsi gelirlerlini düşük gösterip vergi kaçırıyor. Yıllardır böyle.

Dediğiniz doğru ama sigara ile bu durumun alakası yoktur. Yani o bakkal yapmıyor olabilir. Sigarada vergi sıfırdır. Yani bakkal sizden vergi alıp devlete vergi ödemeyeceği için sıkıntı yok.

Dediğiniz doğru ama sigara ile bu durumun alakası yoktur. Yani o bakkal yapmıyor olabilir. Sigarada vergi sıfırdır. Yani bakkal sizden vergi alıp devlete vergi ödemeyeceği için sıkıntı yok.

Hocam anladığım kadarıyla ne alınırsa sigara olarak fişte yazıyormuş. Yani sen ne alırsan al, sigara aldı diye gösterip, vergi alıp, vergi ödemiyor.

Hocam anladığım kadarıyla ne alınırsa sigara olarak fişte yazıyormuş. Yani sen ne alırsan al, sigara aldı diye gösterip, vergi alıp, vergi ödemiyor.

Dediğinizde haklısınız sanırım yanlış anladım. Farklı ürünler aldığında da sigara olarak giriliyorsa dediğiniz gibi vergi kaçırma konusu mevcut.

Geri
Yukarı