Baktığım kedilerin sorunları

-Jwol-

Hectopat
Merhabalar 5 yavru, 1 yetişkin sokak kedisine bakıyorum. İkimizde birbirimize alıştık. Yavrular ortalama 3-5 ay civarı bir şeyler. Fakat tüm yavruların sol gözünde ya yara var ya iltihap. Sağ gözleri ise kör gibi duruyor. Bu durum beni çok üzüyor. Ne yapacağım hakkında çok kararsız kaldım. Alsam kendim veterinere götürmek istesem, maalesef götüreceğim bir barınak kutusu yok. Nerden yardım isteyebilirim?

Bir de 1 tane yavru kedi kendisini sevdirmiyor ona nasıl yaklaşmalıyım? Yavaş hareket edip ve gözlerimi yavaşça kırparak güvende olduğunu göstermeye çalışıyorum fakat olmuyor. Yaşadıkları yerde çok kirli bir kulube almaya/yapmaya kalksam ne kadar tutar veya yumuşak üstü açık bir barınak?

Merhabalar 5 yavru, 1 yetişkin sokak kedisine bakıyorum. İkimizde birbirimize alıştık. Yavrular ortalama 3-5 ay civarı bir şeyler. Fakat tüm yavruların sol gözünde ya yara var ya iltihap. Sağ gözleri ise kör gibi duruyor. Bu durum beni çok üzüyor. Ne yapacağım hakkında çok kararsız kaldım. Alsam kendim veterinere götürmek istesem, maalesef götüreceğim bir barınak kutusu yok. Nerden yardım isteyebilirim?

Bir de 1 tane yavru kedi kendisini sevdirmiyor ona nasıl yaklaşmalıyım? Yavaş hareket edip ve gözlerimi yavaşça kırparak güvende olduğunu göstermeye çalışıyorum fakat olmuyor. Yaşadıkları yerde çok kirli bir kulube almaya/yapmaya kalksam ne kadar tutar veya yumuşak üstü açık bir barınak?
İlk sorunuzla başlayayım. Veterinere kör olduğunu düşündüğünüz kedileri götürüp sokak kedisi olduğunu söylerseniz memnuniyetle tedavileri yapılacaktır. İkincisi ise herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yemeğini suyunu ona yaklaşarak verin. Zamanla size alışacaktır.

İlk sorunuzla başlayayım. Veteriner'e kör olduğunu düşündüğünüz kedileri götürüp sokak kedisi olduğunu söylerseniz memnuniyetle tedavileri yapılacaktır. İkincisi ise herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yemeğini suyunu ona yaklaşarak verin. Zamanla size alışacaktır.

Açıkcası elime almaya çok korkarım zarar gelir diye. Bu sefer kaçmaya çalışırlarsa onlara bir şey yaptığımı sanarlar. Galiba bir kafes bulup içine mamayı koyacağım.

Açıkcası elime almaya çok korkarım zarar gelir diye. Bu sefer kaçmaya çalışırlarsa onlara bir şey yaptığımı sanarlar. Galiba bir kafes bulup içine mamayı koyacağım.
Çok küçük değillerse pek sorun olmaz. Ben elime alıp seviyorum. Kaçmaya çalışmaları pek sorun değil. İlgi verdikten sonra yetişkin bir kedi bile bir nebze evcilleştirilebilir.

Veterinere kör olduğunu düşündüğünüz kedileri götürüp sokak kedisi olduğunu söylerseniz memnuniyetle tedavileri yapılacaktır.
15 senedir kedi besliyorum ve yaklaşık 9-10 veteriner değiştirdim, bu bahsettiğin gibi bir veterinere hiç rastlamadım. Ufak bir indirim dışında hiç yardımcı olmuyorlar.

Veterinerden veterinere değişir. Ben dışlanmış yeni doğmuş kediyi eve aldım neredeyse aşısını bedava yaptıracaktı o derece indirim yaptı. İstanbul gibi büyükşehirlerde genelde hayrına iş yapmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı