Balata gıcırtı sesine fren pedleri çözüm mü?

A.arif06

Centipat
Merhabalar arkadaşlar, AliExpress'te gördüğüm bir ürün var. Balata pedi diye bir ürün ve gıcırtı sesi çıkarmasını engelliyormuş.
Çok iyi temizleme rağmen gıcırtı sesi gitmiyor ne yazık ki. Böyle bir şey kullandınız mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-06-06-00-45-29-963_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2021-06-06-00-45-29-963_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 111
Merhabalar arkadaşlar, AliExpress'te gördüğüm bir ürün var. Balata pedi diye bir ürün ve gıcırtı sesi çıkarmasını engelliyormuş.
Çok iyi temizleme rağmen gıcırtı sesi gitmiyor ne yazık ki. Böyle bir şey kullandınız mı?

Temizliği ne ile yaptın?
Balataların durumu nasıl? Kaç senedir kullanıyorsun?

Temizliği ne ile yaptın?
Balataların durumu nasıl? Kaç senedir kullanıyorsun?

WD40 ile rotor ve balatalari iyice temizledim. İlk dakikalarda ses çıkmıyor sonra yine başlıyor.
Balatalar iyi durumda, fren tutma mesafesi de gayet iyi. Balatayi geçen sene değiştirmiştim. Şehir içi kullanıyorum bisikleti.

Balata spreyi kullanabilirsiniz. Tabi ilk balataları kontrol edin var mı yok mu?

Yaptım ama ne yazık ki tekrar başlıyor ve tabii drift tarzı bir fren tutmuyor. Fren tutar ancak titreyerek tutar 😂

WD40 ile rotor ve balatalari iyice temizledim. İlk dakikalarda ses çıkmıyor sonra yine başlıyor.
Balatalar iyi durumda, fren tutma mesafesi de gayet iyi. Balatayi geçen sene değiştirmiştim. Şehir içi kullanıyorum bisikleti.

Yaptım ama ne yazık ki tekrar başlıyor ve tabii drift tarzı bir fren tutmuyor. Fren tutar ancak titreyerek tutar 😂

Diskin durumu nasıl peki?

Wd40 sıktısa balatayı değiştir.

Diskin durumu nasıl peki?

Mosso legarda 1724 msm h kullanıyorum ve yalan olmasın rotorları 4 senedir hiç değiştirmedim ancak geçen baktığımda olması gereken gibiydi. Farklı bir şey görmedim.

Balatalardan gıcırtı geliyorsa değiştirin ya da yağ sıkın.

Hocam yağ sıkmak: Ölüm yahu.
Wd40 sıktısa balatayı değiştir.
Hocam WD40 amacı gicirtilari gidermek değil mi ?

Mosso legarda 1724 msm h kullanıyorum ve yalan olmasın rotorları 4 senedir hiç değiştirmedim ancak geçen baktığımda olması gereken gibiydi. Farklı bir şey görmedim.

Hocam WD40 amacı gicirtilari gidermek değil mi ?
Frenin amacı durdurmak değil mi? Durdurmak için sürtmesi gerekmiyor mu? Yağ ne yapıyor sürtünmeyi engelliyor. Ve deneyenler bir türlü temizleyemiyor balatayı yeni alıyorlar.

Hocam WD40 amacı gicirtilari gidermek değil mi?

WD40'ı balataya sıkmayın :D.WD40'ı balata değişeceği zaman diskinizde kullanın. Balata bunu emeceği için sorun yaratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı