Balayı için yurt dışı tur önerileri

Merhaba,

Nasipse nisan ayının sonunda evleneceğim ve yaz aylarında haziran ortası ve temmuz ortasında bir tarihte 7 8 günlük balayı tatili yapmayı düşünüyorum ancak Türkiye'de tatil fiyatları gerçekten uçuk fiyatta bende bu yüzden Türkiye'de otele vereceğim parayı yurt dışında vereyim diyorum aynı şeye geliyor.

Sizlere yurt dışı turu için beni mağdur etmeyecek bir tur veya başka önerilerinizi sormak istiyorum. Tek ülke turları da olabilir amaç bu tatili güzel geçirmek şimdiden önerileriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Kayseri'de 38 travel diye bir tur şirketi var. Instagram sayfasına falan bakabilirsiniz.

Yeterli bütçe varsa ve deniz tercih edilecekse İtalya'da Portofino ve Fransa Cannes arasındaki sahil şeridi güzel yerler. Dediğim bu 2 yerin arasında seveceğiniz en az 5-6 yer bulabilirsin. Dağ ve göl tercih edilecekse İtalya'da Dolomit Dağları güzel yer. Daha bilindik yerleri ziyaret etmek isterseniz İtalya'da Venedik/Roma ve Fransa'da Paris gibi klişe yerler de tercih edilebilir.

Daha düşük bütçelerde Karadağ'da Budva, Kotor ve Tivat güzel yerler. Vize istemiyor sadece pasaport yeterli. Fiyatları da uygundu. Vize alınacaksa Hırvatistan'a da geçilebilir ama masraflar biraz artıyor o zaman.

Sadece gittiğim yerlerden öneri verdim, diğerleri için kafadan bir şey diyemem.

Türkiye'nin 81 ilini Gürcistan'ı, İran'ı ve Balkanları gezmiş biri olarak söylüyorum. İran çok iyi ucuz, güzel, güvenli ve leziz. Garip bir önyargı var ama gidip görülesi bir yer. Tabi Doğu Karadeniz turu da yapılabilir.

Geri
Yukarı