Baldur’s Gate 3 Xbox Game Pass’te Yer Almayacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Baldur's Gate 3 Xbox Game Pass hizmetinde yer almayacak.

Geçtiğimiz haftalarda Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian, oyunu Xbox Series X|S konsollarında yayınlamıştı. Bu gelişme Xbox konsol oyuncuları için uzun zamandır beklenen bir hareketti. Oyunun Xbox lansmanından önce Baldur’s Gate 3‘ün Microsoft’ta da görünebileceği yönünde bazı spekülasyonlar vardı. Xbox sürümü yayınlandıktan sonra bile bazı hayranlar, Microsoft’un oyunu en azından birkaç aylığına Xbox Games Pass programına eklemek […]

Devamı: Baldur’s Gate 3 Xbox Game Pass’te Yer Almayacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Oyunun CEO'su iyi bir oyun yaptıklarını ve verdiğimiz paraya sonuna kadar değeceğini söyledi. Bu nedenle Game Pass'te yer almak istememiş. Yılın oyununu yaptılar, adama kimsenin diyecek bir şeyi olmaz herhalde. Hatta oyunun arkasında bu denli güvenle durduğu için takdir edilesi bir davranış olmuş. Her şey de ucuz olmamalı, bir şeylerin değeri olmalı.

Böyle sözler söylenmesi bana hala saçma geliyor. Yarın bir gün oyunu bozacak bir güncelleme yayınlarsa firma kendi ayağına sıkmış olur bu tip açıklamalar ile. Ertesi gün bir bakarsınız Game Pass'te yer almış.

Oyunu bozacak güncelleme derken? Adamlar daha yeni büyük güncelleme getirdi her şey gayet güzel işliyor. Bu dediğinin olması için 3-4 yıl geçmesi gerek.

Oyunu bozacak güncelleme derken? Adamlar daha yeni büyük güncelleme getirdi her şey gayet güzel işliyor. Bu dediğinin olması için 3-4 yıl geçmesi gerek.

Nasıl derken? Diablo IV gayet güzel iken bir güncelleme ile bozuldu. Bunu kastediyorum. Büyük konuşmamak gerek. Oyun stüdyoları kendi ayağına sıkmalarıyla meşhur. 3-4 yıl geçmesine gerek yok bu tip bir şeyin olması için.

Nasıl derken? Diablo IV gayet güzel iken bir güncelleme ile bozuldu. Bunu kastediyorum. Büyük konuşmamak gerek. Oyun stüdyoları kendi ayağına sıkmalarıyla meşhur. 3-4 yıl geçmesine gerek yok bu tip bir şeyin olması için.

Diablo IV bozdu derken? Ben daha yeni oynadım gayet güzel oyun tam olarak neyi bozdu?

Diablo IV farklı bir oyun baldur's gate 3 farklı bir oyun, oyunu "bozucak" kadar bir güncelleme yayınlamazlar, oyuna getirecekleri güncellemeler zaten hata düzeltmeleri, oyuncuların istediği özellikler, performans iyileştirmeleri, QOL iyileştirmeleri bu kadar. Oyunun tasarımına ve oynanışında değişime gitmezler.
Larian diğer firmalar gibi değil topluluğun istediklerine dikkat ediyorlar.

Diablo IV bozdu derken? Ben daha yeni oynadım gayet güzel oyun tam olarak neyi bozdu?

İlk halini oynadın mı bilmiyorum ama oyunun içine ettiler dostum.

Diablo IV farklı bir oyun Baldur's Gate 3 farklı bir oyun, oyunu "bozacak" kadar bir güncelleme yayınlamazlar, oyuna getirecekleri güncellemeler zaten hata düzeltmeleri, oyuncuların istediği özellikler, performans iyileştirmeleri, QOL iyileştirmeleri bu kadar. Oyunun tasarımına ve oynanışında değişime gitmezler.
Larian diğer firmalar gibi değil topluluğun istediklerine dikkat ediyorlar.

Aynı tür oyun demedim zaten. Bir güncelleme ile oyun patlayabiliyor ondan bahsediyorum. Baldur's Gate'in ilk oyunlarını da oynayıp bitirdim. Larian'ı gayet iyi biliyorum. Devir değişti herkes artık parasına bakıyor maalesef.

Geri
Yukarı