Balıkta beyaz lekeler oldu

RisSyOut

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 8 adet ciklet duboisi balığım vardı son bir hafta içerisinde iki tanesi öldü şimdi de resimde belirttiğim balığım taşların arasından iki gündür hareket etmiyor ve üzerinde beyaz lekeler oluştu sebebi nedir akvaryuma kaya tuzu ile müdahale yaptım şu anlık.

Dosya Ekleri

• IMG_0332.jpeg
    IMG_0332.jpeg
    222 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_0333.jpeg
    IMG_0333.jpeg
    201,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Akvaryum balıkları her ne kadar uzmanlık alanım olmasa bir hastalık gibi gözüküyor. Ölen iki balık da böyle miydi peki.

Balıklarınızın durumu endişe verici görünüyor. Beyaz lekeler ve taşların arasında hareketsizlik, genellikle bir tür hastalığın veya stresin belirtisi olabilir. Bu belirtiler, balıklarınızın stres altında olduğunu veya bir tür hastalığa yakalandıklarını gösterebilir. Ancak, kesin bir teşhis için bir balık uzmanına veya veteriner hekime danışmanız önemlidir. Kaya tuzu müdahalesi geçici bir çözüm olabilir, ancak belirtileri olan balığı hemen izole etmeniz ve profesyonel bir görüş almanız önemlidir.
Hocam yapay zekaya sordum bunu çıkardı.Faydalı olur umarım sizin için.

Akvaryum balıkları her ne kadar uzmanlık alanım olmasa bir hastalık gibi gözüküyor. Ölen iki balık da böyle miydi peki.

Hocam birisini kendim ölü buldum direkt attım incelemedim diğeride akvaryum içinde sadece iskelet olarak yüzerken buldum çok garip ama.

Balıklarınızın durumu endişe verici görünüyor. Beyaz lekeler ve taşların arasında hareketsizlik, genellikle bir tür hastalığın veya stresin belirtisi olabilir. Bu belirtiler, balıklarınızın stres altında olduğunu veya bir tür hastalığa yakalandıklarını gösterebilir. Ancak, kesin bir teşhis için bir balık uzmanına veya veteriner hekime danışmanız önemlidir. Kaya tuzu müdahalesi geçici bir çözüm olabilir, ancak belirtileri olan balığı hemen izole etmeniz ve profesyonel bir görüş almanız önemlidir.
Hocam yapay zekaya sordum bunu çıkardı. Faydalı olur umarım sizin için.

Teşekkürler hocam.

Hocam birisini kendim ölü buldum direkt attım incelemedim diğeride akvaryum içinde sadece iskelet olarak yüzerken buldum çok garip ama.
Eğer iskelet olarak gözüküyorsa diğer balıklar tarafından yenmiş gibi gözüküyor hastalık sebep olmaz. Resimdeki balık için konuşmak gerekirse dediğim gibi uzmanlık alanım balıklar değil ama bakteriyel veya viral bir enfeksiyonun yanında vitamin mineral eksikliğinden de kaynaklanabilir. Arkadaşın da belirttiği gibi stres de buna sebep olabilir. Sudaki değişimlerden tutun seslere ve titreşimlere kadar birçok etken var.

Akvaryum ürünleri satan veya üyelerinin olduğu forumlara sorun bence. Eminim ilacı vardır. Belki basit bir yol olur. Üzüldüm balıklar için.

An itibarıyla balık akvaryumda kayıp öldü taşların arkasında falan kaldı muhtemelen 8'den 5e düştü büyük balıklarım 1 haftada.

Geri
Yukarı