Bandicam kayıt videoları çok yer kaplıyor

Cognition1

Centipat
Daha fazla  
Ekran kaydedici olarak Bandicam kullanıyorum. Kaydettiği videolar çok yer kaplıyor 2 dk video 500 MB yer bunu nasıl önleyebilirim? Not: Başka bir kayıt programı önermeyin.

PC kapalı, hatırladıgım kadarıyla 1080p, 50 FPS, 80 kalite, MP4, 1024-768
1024x768 Ekranda 1080p kayıt almanın pek mantığı yok.

1080p, 720p olarak değiştirilebilir.

Hatırladığım kadarı ile bandicam uygulamasında 80 kalite ile 50-60 kalitenin pek bir farkı olmadığını hatırlıyorum.

PC kapalı, hatırladıgım kadarıyla 1080p, 50 FPS, 80 kalite, MP4, 1024-768
Bandicam uygulamasında kayıtın hangi codec ile yapılacağı seçenekleri vardı.

Kayıtta iken fazla işlemci kullanılıyor ve bu yüzden kastığını düşünüyorsanız, codec seçeneğini ekran kartına yükleyebilirsiniz.

Fraps uygulaması fps açısından iyi olur ama .avi video dosyası kaydettiği için aşırı derece yer kaplayacaktır. 2 Dakika = 1.5gb gibi.

Hocam, ben Fraps ile video çektiğim zamanlar genellikle 15-20 dakika uzunluğunda Minecraft videoları çekerdim ve çoğunlukla 2-3 gb bazen de 3-4 gb yer kaplayan videolarım olmuştu. Çoğunlukla BedWars, SkyWars, HungerGames ve EggWars videoları çekerdim.

Hocam, sizin sisteminize göre FPS kaybı yaşatmayan ve çekilen videoların çok fazla yer kaplamayan ve benim de şahsen severek kullanmış olduğum iki tane ekran kaydedici önereceğim: 1. Fraps 2. D3dgear eğer yüzünüzün gözüktüğü videolar yapmayacaksanız Fraps'ı kullanmanız daha iyi olur. Arayüzü basit ve kullanışlıdır. Ayarlamalarını internette bulabilirsiniz ya da kendinize göre yapabilirsiniz.

D3dgear da aynı 3 dk video 500 MB oldu.

Hocam, ben Fraps ile video çektiğim zamanlar genellikle 15-20 dakika uzunluğunda Minecraft videoları çekerdim ve çoğunlukla 2-3 gb bazen de 3-4 gb yer kaplayan videolarım olmuştu. Çoğunlukla BedWars, SkyWars, HungerGames ve EggWars videoları çekerdim.
Tam boyut ve yarım boyut seçenekleri var ondan dolayı olabilir.

OBS ile .flv veya .mkv uzantısıyla video çekin ya da sisteminiz düşükse Fraps ile çekip sonra VirtualDub ile boyutu düşürün.

D3Dgear'ın ayarlamalarını yaptınız mı hocam? Bir de Fraps'ı da denediniz mi?

Yok daha denemedim denediğimde yazarım tekrardan.

D3Dgear'ın ayarlamalarını yaptınız mı hocam? Bir de Fraps'ı da denediniz mi?

Fraps'ın crack versiyonu var mı? Birkaç tane buldum ama yabancı oldukları için virüslü olabilir diye şüphelendim. 30 saniye ücretsiz kayıt var ondan dolayı dedim. 30 saniyeden sonrası ücretli.

Son düzenleme:
Yok daha denemedim denediğimde yazarım tekrardan.

Fraps'ın crack versiyonu var mı? Birkaç tane buldum ama yabancı oldukları için virüslü olabilir diye şüphelendim. 30 saniye ücretsiz kayıt var ondan dolayı dedim. 30 saniyeden sonrası ücretli.

Hocam, geç cevap verdiğim için özür dilerim, işlerim vardı. Şimdi ise sorunuza cevap vereyim: Fraps'ın korsan versiyonu var. Zaten bende korsanını kullanmıştım. Doğru siteden indirirseniz virüs kapmazsınız. "Fraps crack"ı aratırsanız YouTube'da karşınıza birçok video gelecektir. Seçtiğiniz videonun izlenmesinin yüksek ve yorumlarının olumlu olduğundan emin olun. Ondan sonra videodaki kişinin verdiği siteden indirin ya da direk Google'dan aratıp indirin. Ben direk Google'dan aratıp indirmiştim siz en iyisi riske atmayın ve dediğim gibi YouTube'dan aratın.

Yeni konular

Geri
Yukarı