Bandicam'de ekran kaydı aldıktan sonra videonun pırpır etmesi

Yusuf Alperen55

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Bandicam ile ekran kaydını sorunsuz şekilde alıyorum fakat videoyu kaydettikten sonra izlerken videonun pırpır ettiğini yani görüntüye saliselik beyaz ekranlar gelip gittiğini görüyorum. Sorunuma çözüm bulabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Hocam oyunun görüntü modu OpenGL'mi, yoksa D3D falan mı? Farklı modlar da olabilir. Belki uyumsuzluğun sebebi bunlardır. Yıllardan beri Bandicam kullanırım, bu tip sorun daha önce hiç yaşamadım açıkçası.

Bir de oyun modunda mı, yoksa masaüstı modunda mı kayıt alıyorsun Bandicam'den?

Masaüstü modunda kayıt alıyorum hocam.

Masaüstü modunda kayıt alıyorum hocam.
Masaüstü modunda şöyle bir olay var, evet oyunu tam ekran alıyor ama masaüstü verileriyle birlikte alıyor. O sebeple zaten masaüstü modundayken oyunu aşağı aldığında kayıt durmuyor. Anlık olarak oyun ve masaüstünü bir arada alıyor, bu da özellikle oyun videolarında ekstra sorun demek.

%90 sorunun sebebi bu hocam. Masaüstü modunda oyun videosu çekmeye çalışırken tek karşılaştığın sorun bu olmaz ayrıca. Mesela hangi FPS'te çekersen çek videonun FPS'i aşırı düşük olur. Çünkü masaüstü verileriyle kaydediyor, ve bu verilerle oyundan aldığın FPS'e yetişemez. Kalitede de bariz düşüklük olur.

Oyun modunda dene. Ama oyun modunun bazı oyunları desteklemediği durumlar da oluyor. Oyun moduna geçir Bandicam'i, sol üstte yeşil renkte FPS sayacı gözüküyorsa destekliyor demektir. Bu şekilde hem daha performanslı, hem de sorunsuz video kaydı alabilirsin. Ama oyunu aşağı alamazsın, bunu da aklında bulundur.

Masaüstü modunda şöyle bir olay var, evet oyunu tam ekran alıyor ama masaüstü verileriyle birlikte alıyor. O sebeple zaten masaüstü modundayken oyunu aşağı aldığında kayıt durmuyor. Anlık olarak oyun ve masaüstünü bir arada alıyor, bu da özellikle oyun videolarında ekstra sorun demek.

%90 sorunun sebebi bu hocam. Masaüstü modunda oyun videosu çekmeye çalışırken tek karşılaştığın sorun bu olmaz ayrıca. Mesela hangi FPS'te çekersen çek videonun FPS'i aşırı düşük olur. Çünkü masaüstü verileriyle kaydediyor, ve bu verilerle oyundan aldığın FPS'e yetişemez. Kalitede de bariz düşüklük olur.

Oyun modunda dene. Ama oyun modunun bazı oyunları desteklemediği durumlar da oluyor. Oyun moduna geçir Bandicam'i, sol üstte yeşil renkte FPS sayacı gözüküyorsa destekliyor demektir. Bu şekilde hem daha performanslı, hem de sorunsuz video kaydı alabilirsin. Ama oyunu aşağı alamazsın, bunu da aklında bulundur.
Tarayıcıyı kayıt etmek istediğim için ekran kayıt modunda alıyorum kayıtlarımı, oyun kayıtını kullanamıyorum bu yüzden hocam.

1714557105382.png

Bu kısımda bir uyumsuzluk sorunu olabilir mi acaba hocam?

Geri
Yukarı