Banggood Turkey Direct mail artık vergiler dahil mi?

Qlawei

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi forumlar öncelikle, Black Friday indiriminde banggood üzerinden bir klavye almayı planlıyorum uzun süredir. Eskiden baktığımda turkey Direct mail kargo seçeneğinde vergiler dahil yazıyordu ancak artık vergisiz yazıyor. "Vergisiz" vergiler dahil değil anlamında mı yoksa vergi ödemiyeceğim anlamında mı anlamadım. Ve aldığımda da vergilerle falan uğraşmak istemiyorum şahsen. Bilginiz varsa konu hakkında lütfen aydınlatın. İyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201103-194718_Banggood.jpg
    Screenshot_20201103-194718_Banggood.jpg
    12,7 KB · Görüntüleme: 218
Direk Türkiye'ye giriyor gümrüğe takılmıyor.

Yani vergileri ödemiş oluyorum o seçeneği seçince hala. Teşekkür ederim.

Vergisiz fiyat anlamında belirtmiş. Gümrükte illa ki çıkar.

Gümrükte illa ki çıkar zaten. Ancak ben uğraşmak falan istemiyorum o yüzden açtım konuyu zaten.
Ayrıca şunu fark ettim kargonun İngilizce yazımında bir değişiklik yok. Önceden de tax Free şimdi de.

Yani vergileri ödemiş oluyorum o seçeneği seçince hala. Teşekkür ederim.

Gümrükte illa ki çıkar zaten. Ancak ben uğraşmak falan istemiyorum o yüzden açtım konuyu zaten.
Ayrıca şunu fark ettim kargonun İngilizce yazımında bir değişiklik yok. Önceden de tax Free şimdi de.
Aynen sitelerinden baktım da bu zaten vergi dahil fiyatmış. Yani siz ekstra gümrükle uğraşmazsınız zaten parasını önceden ödüyorsunuz ama Banggood ile ilgili çok fazla şikayet varmış kargo gelmemesi ile ilgili bilginiz olsun.

Aynen sitelerinden baktım da bu zaten vergi dahil fiyatmış. Yani siz ekstra gümrükle uğraşmazsınız zaten parasını önceden ödüyorsunuz ama Banggood ile ilgili çok fazla şikayet varmış kargo gelmemesi ile ilgili bilginiz olsun.
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için. çok bir sorun olacağını düşünmüyorum, istediğim ürün türkiyede satışı yok ve amazonda da çok pahalı. yine de alacağım. Teşekkürler tekrar.

@Qlawei merhaba, ürünü aldın mı? Vergi olayları nasıl oldu acaba?

Hocam ürünü 2 gün önce sipariş verdim ama 2 gündür payment pending olarak gözüktü. 1 2 saat önce de kendiliğinden iptal edildi. Sanırım banka onay vermedi ve işlem iptal oldu. Türkiye'den bütçemi yükseltip Razer Huntsman mini alacağım.

@Qlawei ben de birkaç saat önce Turkey Direct Mail ile bir sipariş geçtim. İlk siparişim, Banggood'dan. Denemek için iki üç tane el aleti, havya ucu falan aldım. Ödemeyi yapar yapmaz onaylandı ve hazırlanma aşmasına geçti. Belki kartın yurt dışı kapalıdır.

Her kafadan bir ses çıkıyor bir de, Banggood ile alakalı. En iyisi kendim deneyeyim dedim. :D

@Qlawei ben de birkaç saat önce turkey Direct mail ile bir sipariş geçtim. İlk siparişim, Banggood'dan. Denemek için iki üç tane el aleti, havya ucu falan aldım. Ödemeyi yapar yapmaz onaylandı ve hazırlanma aşmasına geçti. Belki kartın yurt dışı kapalıdır.

Her kafadan bir ses çıkıyor bir de, banggood ile alakalı. En iyisi kendim deneyeyim dedim. :D

Ne mutlu size hocam. Ben de anne Pro 2'yi çok heveslenerek almıştım ama kart malum ailemin. Bundan dolayı çok da zorlamak istemedim. Gelince durumu yazarsanız konu açısından faydalı olabilir. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı