Banggood'dan klavye almak ve vergi durumu

Quiong

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisligi Öğrencisi
%61 bir klavye almak istiyorum, anne Pro 2 bütçemi aştığı için şu iki model arasında kaldım sizde hangisini tercih etmeliyim?
Motospeed Ck62
Royal Kludge RK62
İkisi de standart kargo da 35 lira kargo ücretine sahip, ancak Türkiye doğrudan posta (vergisiz) seçeneğini seçtiğim de kargo 75 lira oluyor. Bu seçenekte vergi ödemiyorum için de oluyor doğru mu? Değilse standart kargo da ortalama ne kadar vergi tutar? 2.seçenek daha mantıklı geldi çünkü wishden bedavaya gelen kulaklığa bile 25 lira vergi ödemiştir.

Bir de yeni kullanıcı için 20$ kupon olduğu yazıyor (minimum tutarın üstündeyim) bunu satın alırken uygulayabiliyorum değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada Switch seçemiyoruz. Baktığım kadarıyla RK62 daha iyi geldi bana ama ilk mekanik klavyem olacak, o yüzden daha deneyimlilerden fikirde almak istiyorum.
Daha önce 3 tane mekanik klavye kullandım. Biri tam boy diğer ikisi ise TKL yani şu sayı takımı olmayan klavyelerdendi. Önce tam boy aldım kullandım ama hoşuma gitmedi Outemu switch vardı.

Kailh mavi anahtarlı TKL bir klavye aldım çok fazla ses çıkarıyor diye iki gün sonra Donanımhaber ikinci el üzerinden sattım. Ardından Aliexpress üzerinden kırmızı anahtarlı Motospeed CK101 aldım fakat hem hissiyatı hoşuma gitmedi hem de tüm tuşlar olmadığından açıkçası pratik olmayışı beni yordu onu da Letgo üzerinden 40 lira zararla sattım.

Son bir yıldır low profile membran tam boy klavye kullanıyorum. Mekanik klavyelerin tuş yüksekliği bana biraz fazla geliyor ve zorlanıyorum kullanırken. Bence en önemli noktalardan biri bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı