Bank of America maili dolandırıcı mı?

kubilik1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yurt dışından birisine laptop satacaktım. Wp üzerinden normal şekilde görüştük anlaştık. Bilgi olarak sadece IBAN ve mail adresimi verdim. Konuşma esnasında "sen laptopu gönderedur ben parayı atarım" gibisinden şeylere girmedi. Para hesabıma gelmeden yollamam zaten ürünü. Para işini bugün bankasına iletmiş ve bana bir mail geldi. Acaba dolandırılır mıyım lütfen bakın. Şu ana kadar hiçbir şeye tıklamadım ve mail ile IBAN dışında bilgi vermedim.

Screenshot_2021-08-31-10-05-52-516_com.google.android.gm~2.jpg

Screenshot_2021-08-31-10-05-42-828_com.google.android.gm.jpg

Peki bu maili görüntülerken bilgilerim çalınmış mıdır? İyicemanyak oldum. Bir yere tıklamadım ancak sadece maili görüntüledim. Zaten resimde bir yerde de yüklenme işareti var. O esnada bir şey olmamıştır inş

@99593

Yurt dışı bankalarından da geliyor mu? Benim merak ettiğim konu bu.
Hayır gelmez, Türk bankalarından da böyle bir bildirim gelmez. Eğer işlem şüpheli duruyorsa banka otomatik olarak paraya bloke koyar zaten. Meblağ yüklü bir miktar ise ve siz herhangi bir ithalat veya ihracat yapmıyorsanız(bildiğim kadarıyla sınır 10.000 USD) bu paranın kaynağını ve sebebini vergi dairesine gidip açıklamak zorundasınız. Açıklayamazsanız para iadeli olarak ve kesintili olarak geri gönderilir.

Peki bu maili görüntülerken bilgilerim çalınmış mıdır? İyicemanyak oldum. Bir yere tıklamadım ancak sadece maili görüntüledim. Zaten resimde bir yerde de yüklenme işareti var. O esnada bir şey olmamıştır inş
Herhangi bir link vs. Bir şeye tıklamadıysan çalamaz, bana da bir süre önce bir rus param sende paramı ver gibi mailler atıyordu, her geçen gün farklı şeyler deniyorlar işte.

Hayır gelmez, Türk bankalarından da böyle bir bildirim gelmez. Eğer işlem şüpheli duruyorsa banka otomatik olarak paraya bloke koyar zaten. Meblağ yüklü bir miktar ise ve siz herhangi bir ithalat veya ihracat yapmıyorsanız(bildiğim kadarıyla sınır 10.000 USD) bu paranın kaynağını ve sebebini vergi dairesine gidip açıklamak zorundasınız. Açıklayamazsanız para iadeli olarak ve kesintili olarak geri gönderilir.
Mail geliyor hocam şu kadar geldi vs diye. Zaten yüklü miktarda geldiyse veya İran gibi sıkıntılı ülkelerden geldiyse anında bloke yiyor. Genelde zaten bankaya önceden haber veriyorsunuz gelicek vs diye.

Mail geliyor hocam şu kadar geldi vs diye. Zaten yüklü miktarda geldiyse veya İran gibi sıkıntılı ülkelerden geldiyse anında bloke yiyor. Genelde zaten bankaya önceden haber veriyorsunuz gelicek vs diye.
Para transferlerinde mail bildirimini açarsan tabii ki gelir hocam, benim kastettiğim bilgi mesajı arkadaşa gelen gibi. Banka açıl bilgileri asla ve asla böyle bir mail ile göndermez, dekont ekte olabilir ancak açık bir şekilde böyle mail atmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı