Banka Hesabı Açmak İstiyorum

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 hafta önce 18 yaşına girdim. Kendime bu zamana kadar ailemsiz banka hesabı açamıyordum. Şimdi 18'e girdiğim için bir banka hesabı açmak istiyorum. Elimde belli bir miktarda para var. Ben bu parayı hesabamı yatırıp internetten alış-veriş veya mesela çarşıda yemek yedim hesabı kartla çekmek istiyorum. Tabi parayı kendi hesabımdaki paradan çekecek. Ayrıca paypal hesabımı banka hesabıma bağlayıp ordan para almak veya göndermek istiyorum. Veya internetten bir şey sattım, satın alan kişi kendi hesabıma para gönderebilecek. Böyle bir hesap istiyorum. Paramı faize vs. yatırmayacağım. Bana önerebileceğiniz güzel bir banka önerebilir misiniz ?

İş Bankası kullanıyorum. Vadesiz TL hesabı açarsanız dediğiniz bütün işlemleri yapabilirsiniz. O kartın tek farkı taksit yapmıyor ve hesapta para olmadığı zaman işlem yapamıyorsunuz.

@MF @Silinen üye Aylık bir kesim ücreti varmış. Paranı harcamasan bile kesiyorlarmış. Ama iş bankasında öğrenci belgeni getirirsen herhangi bir kesim ücreti yokmuş. Doğrumu böyle bir şey ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı