Banka hesaplarının kullanılmaması problem yaratır mı?

Kapatmıyorlar, donduruyorlar vs. hikaye bunlar. Bazı bankalarda mobil uygulamadan birkaç saniyede kapatılabiliyor. Bazı bankalar son hesabınızı kapatmak için şubeye gitmeniz gerek diyor. Bunların da müşteri hizmetlerine bağlanınca kapatıyorlar. Akbank ve Kuveyt Türk hesabımı mobilden kapattım. Vakıf Katılım hesabımı telefonla arayarak kapattım. Türkiye Finans hesabımı Twitter'daki müşteri hizmetlerine yazarak kapattım. QNB Finansbank hesabımı canlı desteğe bağlanıp kapattım, tek bir soru sordular "... şubesindeki ... numaralı hesabınız kapanacaktır, onaylıyor musunuz?" Ziraat Katılım şubeye gitmeniz gerek dedi, gittim, 2 dakikada kapattılar; telefonda ısrar etseydim belki kapatılırdı da ben o zamanlar banka işlerinde acemiydim.

Merhaba arkadaşlar Enpara, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası, ziraat hesaplarım var Garanti de açmayı düşünüyorum. Bu hesaplara para girişi çıkışı olmasa boş boş dursa sıkıntı çıkarır mı?
Şuanda ücret yok ama ilerleyen yıllarda hesap işletim ücreti çıkarsa ve hesabınızda para olmazsa nakit avans kullanırlar mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı