Banka kartı hakkında bilgi almak istiyorum

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Evime en yakın 3 tane banka var. Garanti, İş Bankası ve Ziraat Bankası. Sizce hangisinden çıkartmam daha iyi olur? Ve eksiye düşme olayları var mı? Mesela ben 400 TL yatırdım ve harcadım 0 TL kaldı. Kullanmadığım sürede eksiye düşüm vs. oluyor mu? İninal gibi kullanabiliyor muyuz yani? Yatırdığım kadarını harcar, onun dışında kenarda durur mantığı. Yardımcı olursanız sevinirim. Yaşım 21 bu arada.
Enpara.com vs. istemiyorum. Yazdığım bankalardan söylerseniz sevinirim. İlk kez çıkaracağım.

Encard almanı öneririm. EFT, Havale gibi işlemlerden hatta çoğu işlemden ücret almıyorlar. Bildiğim kadarıyla ayda 3 kez farklı ATM'lerden ücretsiz para çekebiliyorsun. Her koşulda avantajlı.

Sadece para yatırıp kullanmayı düşünüyorsanız. Yani kredi kartı kullanmayı düşünmüyorsanız herhangi bir bankayı tercih edebilirsiniz. Gidip hesap açtırmak istediğinizi söyleyin hesaba bağlı banka kartını onlar size temin edeceklerdir. Kredi kartı istemiyorsanız eğer sözleşme imzalarken kredi kartı sözleşmesini imzalamayın. Bu hususa dikkat edin çünkü ne zaman maaş hesabı açtırmak için bir bankaya gitsem her seferinde kredi kartı çıkardılar. Onun dışında avans hesap aktif etmediğiniz sürece - bakiye oluşması durumu olası değil.

Öncelikle selamlar. Evime en yakın 3 tane banka var. Garanti, İş Bankası ve Ziraat Bankası. Sizce hangisinden çıkartmam daha iyi olur? Ve eksiye düşme olayları var mı? Mesela ben 400 TL yatırdım ve harcadım 0 TL kaldı. Kullanmadığım sürede eksiye düşüm vs. oluyor mu? İninal gibi kullanabiliyor muyuz yani? Yatırdığım kadarını harcar, onun dışında kenarda durur mantığı. Yardımcı olursanız sevinirim. Yaşım 21 bu arada.
Enpara.com vs. istemiyorum. Yazdığım bankalardan söylerseniz sevinirim. İlk kez çıkaracağım.
Dostum İş bankası al gerek hizmetleri gerek uygulaması ve heryerde ATM sahip olmaları büyük avantaj.

Dostum İş bankası al gerek hizmetleri gerek uygulaması ve heryerde ATM sahip olmaları büyük avantaj.
Dostum bilgin varsa yazdıklarım hakkında düşünceni almak isterim.
Sadece para yatırıp kullanmayı düşünüyorsanız. Yani kredi kartı kullanmayı düşünmüyorsanız herhangi bir bankayı tercih edebilirsiniz. Gidip hesap açtırmak istediğinizi söyleyin hesaba bağlı banka kartını onlar size temin edeceklerdir. Kredi kartı istemiyorsanız eğer sözleşme imzalarken kredi kartı sözleşmesini imzalamayın. Bu hususa dikkat edin çünkü ne zaman maaş hesabı açtırmak için bir bankaya gitsem her seferinde kredi kartı çıkardılar. Onun dışında avans hesap aktif etmediğiniz sürece - bakiye oluşması durumu olası değil.
Evet, bu durumu oldukça okudum. Sürekli kredi kartına yönlendirmeler varmış. Teminat süresi ne kadar oluyor?

Dostum bilgin varsa yazdıklarım hakkında düşünceni almak isterim.

Evet, bu durumu oldukça okudum. Sürekli kredi kartına yönlendirmeler varmış. Teminat süresi ne kadar oluyor?
Bankadan bankaya değişiyor teminat süreci. Ben internet bankacılığı kullandığım için banka kartına pek önem vermedim. Bahsettiğin 3 bankadan hesap açtırdım daha önce. Yanlış hatırlamıyorsam İş Bankası Banka kartımı hesabım açıldığı an vermişti. Garanti 1 hafta gibi bir sürede kartımı teslim etmişti sanırım yılbaşından 3 gün önce hesabımı açtırmıştım. Ziraat Bankasıyla ise üniversitede burs alırken hesap açtırmıştım. O yüzden ne söylesem pek doğru olmaz. Ancak hem kredi kartı hemde bankacılık ve internet bankacılığı olsun İş Bankası benim beğenimi kazandığını söyleyebilirim. Garanti'den de memnunum tabi ancak İş Bankası 1 tık daha iyi gibi.

İş Bankası nasıl anında verdi? Kartın üstüne isim yazdırıp mı verdi yoksa normal kart olarak mı? Çünkü isim yazıp anında vermesi değişik geldi.
Şimdi sizin yazdığınız konu üzerine kartın üstüne tekrar baktım isim yazılı bir kart vermemişler. Daha önceden hazırda bulundurdukları kartı yeni açmış olduğum hesapla ilişkilendirdiler büyük ihtimalle. Garanti de kredi kartını bana bu şekilde vermişti. Yani hesabı açtığım anda kredi kartını elime verdiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı