Banka kartıyla taksit nasıl oluyor?

Mirac533

Hectopat
Daha fazla  
Burada bir posta bakmıştım ama yine de nasıl olduğunu anlayamamıştım.
Şimdi sorum şu: Bir a bankasının kartında 400 TL gibi bir para var ve o kartla taksit yapmak istiyorum, her ay taksit tutarını o karta yollayacağım b bankasının kartıyla çünkü b bankasının kartına taksit olmuyor, şimdi diyelim taksit 4 * 200 TL, a kartına taksit yapınca a kartı bütcesi -400 TL'ye mi düşüyor ve bunu her ay 200 TL ödemem mi gerekiyor? Biri anlatabilir mi?

Hocam banka kartına taksit olmuyor. Alacağınız yerde hangi bankaların anlaşması varsa ona göre taksit yaparlar. Bir banka 4 yapar. Diğeri 6 yapar. Kredi kartı limiti olduğu sürece alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız tutar limitten düşer. Siz taksit yaptıysanız taksit tutarını her ay ödersiniz. Diyelim ki aldığınız yer taksit yapmadı tek olarak aldınız. Banka ile görüşüp veya internet/cep uygulamasından vade farkı verip taksit yapma imkanı sunuyor.

Hocam banka kartına taksit olmuyor. Alacağınız yerde hangi bankaların anlaşması varsa ona göre taksit yaparlar. Bir banka 4 yapar. Diğeri 6 yapar. Kredi kartı limiti olduğu sürece alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız tutar limitten düşer. Siz taksit yaptıysanız taksit tutarını her ay ödersiniz. Diyelim ki aldığınız yer taksit yapmadı tek olarak aldınız. Banka ile görüşüp veya internet/cep uygulamasından vade farkı verip taksit yapma imkanı sunuyor.

Hocam bazı bankların var benim şu an aklıma gelen Finansbank.

Şimdi olay şu şekilde işliyor. Öncelikle banka kartına taksit yapılmaz. Taksit yapılması için kredi kartı olması lazım. Akabinde kredi kartının yapacağınız işlem tutarında limitinin olması lazım. Örneğin sizin 1000₺ limitiniz varsa ve 800TL harcadıysanız, alacağınız üründe 400₺ ise ve 2 taksitle alırım diye düşünüyorsanız yanılmış olursunuz. 400₺ harcama limitinizden, harcama yapıldığında direkt olarak düşülür fakat harcama limitinden düşülen miktar siz taksitleri ödedikçe artar.

Kısacası 1000₺ limitli bir kartta 800₺ harcama yaptıysanız taksit sayısı kaç olursa olsun alabileceğiniz ürünün maksimum miktarı 200₺'dir

Hocam sizin dediğiniz taksit kart olabilir. Normal hesap kartı ile olmaz. Bir ara bende de vardı. Finansbank kartıydı. Genel olarak böyle değil.

Olabilir hocam. Bende çok önceden turuncu bir kart vardı. Finansbank kartıydı. İsmini tam hatırlamıyorum. Bazı yerlerde taksit yapmıştım. Hala var mı bilemiyorum. Genel olarak banka kartına taksit imkanı yok. Burada en iyi bilgiyi banka verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı