Banka kartlarının internet alışveriş limiti

bobbyfischer

Zeptopat
Katılım
24 Ekim 2020
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Herkese merhaba. Apple'ın öğrenci indiriminden yararlanmak için bir MacBook satın almak istiyorum, ziraat banka kartımda (Bankkart) cihaz için gereken tutardan daha fazla bir tutar mevcut ancak "e-ticaret limiti" aşıldığı için ödeme yapamıyorum, haliyle cihazın siparişini veremiyorum. Günlük 10 bin lira limit internet alışveriş limiti var ve bu limit en üst limit, limit yükseltmek için müşteri hizmetleriyle görüştüğümde şubenize gidin dendi ve gittim ancak limitin yükseltilemeyeceğini söylediler.

İnternette 3 gündür "internet alışveriş limiti" ile ilgili neredeyse tüm bankalara baktım ancak 2-3 bilemediğiniz 4 banka bu veriyi sağlamış, diğer bankalarda bu bilgi yok ve müşteri hizmetlerini aradığım takdirde şubenize gidin cevabını alıyorum ancak şubeye gitsem dahi henüz o bankaların müşterisi değilim. İndirimin bitmesine 5 gün kaldı ve hala araştırma yapıyorum, son çare olarak pazartesi günü banka banka gezip sıra alarak ilgili banka personelleriyle görüşeceğim gibi görünüyor.

Görüşmeden önce acaba Ziraat Bankası harici bankalarda banka hesabı olan arkadaşlar varsa günlük internet alışveriş limiti ne kadar yazarlarsa gerçekten çok mutlu olurum, düz banka kartı edineceğim yani kredi kartıyla ilişkilendirilmeyecek, sadece banka kartı üzerinden günlük internet alışveriş limiti 10 bin liranın üstünde olan bir banka kartı arıyorum, konu ile ilgili bilgi sahibi olan veya Ziraat Bankası harici bankalarda banka hesabı bulunan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum.

İyi forumlar.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

desparecido54

Centipat
Katılım
6 Eylül 2019
Mesajlar
451
Beğeniler
186
Maalesef öyle bir banka yok diye biliyorum. Maks 5 bin ₺ ile 7 bin ₺ Bende Ziraat kullanıyorum, müşteri hizmetlerini aradım, bankaya gittim fakat bu limiti geçemezsiniz dediler. Yükseltmek istiyorum dedim maalesef dediler.
 

Anlamadım

Hectopat
Katılım
6 Kasım 2019
Mesajlar
1.970
Çözümler
7
Beğeniler
2.458
Yer
Kahramanmaraş
İlk olarak hayırlı olsun. Apple Store alışverişlerde banka kartı kabul etmiyor.
9 ekimde verdiğim birkaç siparişte bu sıkıntıyla karşılaştım ve Apple desteğe ulaştım. Sanal kart ve Kredi kartı kabul ettiklerini söylediler. Garantide banka kartına sanal kart veriliyormuş. Ben de başkası aracıyla hallettim. Sorunuza gelecek olursam, Garanti banka hesabı açtırdım. Gerçekten ideal bir banka ama 5.000₺ limit görünüyor ve arttırma yeri göremedim.
Ziraat bankası banka kartlarında 10.000₺'den fazlasını vermiyor, ben de kullanıyorum.
 

Yukarı