Bankacılık ve Finans Bölümü Nasıldır?

BeK00

Kilopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
4 yıllık Bankacılık ve Finans bölümünü seçmeyi düşünüyorum. Sizce seçmeli miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bölümü seçerek bankalara girmek hedefleniyorsa ve torpiliniz yoksa malesef avcunuzu yalıyorsunuz. Ben iktisat mezunuyum, istesem bankalara girerdim ve yardımcı olabilecek tanıdıklar vardı ama çalışma şartları hiç hoşuma gitmiyor. Kişiye göre değişebilir tabii bu düşünceler. Bankada çalışma hayali olan kaç kişi vardır?

Banka da çalışmak istiyorsan, herhangi bir bölüm bitirerek de çalışabilirsin. Mesele torpil de bitiyor.
O bölümü seçerek bankalara girmek hedefleniyorsa ve torpiliniz yoksa malesef avcunuzu yalıyorsunuz. Ben iktisat mezunuyum, istesem bankalara girerdim ve yardımcı olabilecek tanıdıklar vardı ama çalışma şartları hiç hoşuma gitmiyor. Kişiye göre değişebilir tabii bu düşünceler. Bankada çalışma hayali olan kaç kişi vardır?
Şuan ne iş yapıyorsun? Kardeşim de Marmara İngilizce İktisat okuyor. Geleceğinden endişeli çocuk.

Benim arkadaşlarım vergi müfettişi oldu, tavsiye ederim. Eğer olamazsa da düz memurluk da olabilir. Bankalardan çok daha iyi bir seçenek memur olmak. Benim aileden sermayem var, kendi işletmemi açmak üzereyken korona virüs patlak verdi. Şu an çalışmıyorum ve beklemedeyim. Piyasanın düzelmesini bekliyorum.

Geri
Yukarı