Bankalar kredi kartlarından nakit avans çekilmesini durdurdu

Bankada çalıştım inbound ve outbound hatlarında gördüklerimin özeti olarak bankalarda kredi kapatma kredileri ek hesap ve kredi kartı kampanyalarını hazırlayan düzenleyen insanları toplayıp bir örgüt kursan dünyayı değiştirirler o derece akıl dolu zeki işler. Kredi kapatma kredileri özellikle matematik olmasına rağmen teorik olarak müşteri kârına olmasına rağmen pratikte tamamen bankanın kârına.
Bu uygulama kısıtlama seçime kadar mı?
Yoksa Dolar çıkmasın diye boşa çaba mı?

Bu uygulama kısıtlama seçime kadar mı?
Yoksa Dolar çıkmasın diye boşa çaba mı?
Bankaların daha çok kâr istemesinden dolayı tüketici kredi faizleri 1,36'nın çok üstünde normalde ek hesap için 2018’de aynı durum söz konusu olmuştu. KMH faizlerini arttırdılar kısıtlamanın sebebi tüketici kredisine ve KMH'a yönlendirmek olmalı. Politika faizi ile enflasyon stabiliteyi yakalayana kadar kısıtlamayı kaldıracaklarını sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faiz sebep enflasyon sonuç diyerek ülke yönetirsen millet kredi çeker durur, sen de s(ı)çık gibi bunu nasıl engelleyeceğini düşünür durursun.

Gemi batıyor a dostlar, kaptanın da tamire niyeti yok.

Hocam enlasyon ve kredi arasında karmaşık bir bağlantı var. Yüksek enflasyon yani paranın değersiz olması mantıklı ve normal olarak düşük kredi faizi demek ancak bir yere kadar çünkü enflasyonlar ürünlerin değeri artar para değerini kaybeder satıcıda malına zam yapar enflasyon sabitlenmediği ve yükselmeye devam ettiği zaman banka da ürünlerine zam yapıyor çünkü kârı düşüyor bankanın ürünü sattığı şey para olduğu için faiz oranlarını yükseltmeye başlıyor bu noktada bataklığa çekilmeye başlıyorsun. Hükümetlerin politikası olan enflasyon yükseltip para akışını tüketimi hızlandırmak ve enflasyonu düşürüp paranın değerini koruma işi bizde saçmalamış durumda yani bizdeki politika bile değil en başta para akışını hızlandırıp üretimi arttırmak için yaptıkları bu olay artık çığrından çıkmış durumda.

1.09 faizle çeşitli bankalardan toplamda 100 bin TL'ye yakın nakit avans çekip onu da dolara bağlayıp 3 gün içinde borcunu da kapatıp binlerce TL kâr eden arkadaşım var.

Millet para çekip dolar altın alıyordur.

Öyle yapılıyordu zaten. Şu an bu hamleyle sadece döviz değil de başka şeyler alınacak.
Bu hamleye rağmen yolu var ama paylaşmam ne kadar doğru olur bilmiyorum. Şu an kendim denedim, bazı unsurların fiyatının yükselmesini bekliyorum bakalım. Kâr edersem isteyene paylaşırım.

3 banka ile çalışıyorum:
  • Garanti.
  • İş Bankası.
  • Yapı Kredi.

Garanti her şey yerinde duruyor.
Büyük ihtimalle karttan taksitli nakit sıkıntı olacaklar. Kredi kartı limitim + KMH aynı (150, 000 + 40,000).

Is Bankasi limitlerim duruyor. Fakat karttan nakit çekim maximum 5000 vade maximum 3 ay.
Kart 35,000 + KMH 30,000. Ne anlamı var?

En büyük golü Yapı Kredi attı.
Kartım yok. KMH kullanıyordum.
20,000 TL 1 günde 3,000 TL oldu.

Seçim bitsin ay sonu normale dönecek.
Kaynak Garanti Bankası müşteri hizmetleri.
Söz konusu kısıtlama seçim öncesi sonrası dolar alınmaması için olan geçici bir kısıtlamaymis...

Söz konusu kısıtlama seçim öncesi sonrası dolar alınmaması için olan geçici bir kısıtlamaymis...

Şahsen ben biraz uyanık davranıp daha erken aldığımı sanıyordum fakat benden önce davranıp daha fazla alanlarda varmış. Tüm vatandaşlar yerine iş adamlarını engellemek daha mantıklı olurdu bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı