Bankaların kampanya için kişisel bilgileri istemesi"

ytwitchan

Hectopat
Merhaba,

Bilindiği üzere bankalar sürekli arayıp çeşitli kampanyalar hakkında bilgilendirme yapıp müşteriye kredi ya da kredi kartı vermeye çalışıyor. Genelde de kredi vermeye çalışıyorlar. Fakat kampanya tanıtımından önce bizlerden kişisel bilgilerimizi istiyorlar, ben ise her seferinde "önce kampanyanın ne olduğunu söyleyin eğer işlem yapmak istersem bilgilerimi sizinle paylaşırım" diyorum. Bankaların tanıtım amaçlı aradığı müşterilerden kişisel bilgi istemesi ne kadar mantıklı olabilir ki!?

Bankacı arkadaşım ile bu durumu konuşmuştum ve bana "müşteriye ne kadar kredi çıktığını görüntülemek için istiyorlardır" diye cevap verdi. Böyle olsa bile önce müşteriye kampanya hakkında bilgi verilmesi gerekir. Eğer müşteri isterse kampanya hakkında kendisine çıkan oranı öğrenmek için bilgi vermeli. Verilerimizin toz gibi havada uçuştuğu dönemde, banka ya da dolandırıcı fark etmez bu tarz aramalarda işlem yapmadan kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ederim. Zaten çoğu kişi banka aradığı zaman açmıyor, yine de ne olur ne olmaz siz bilgilerinizi paylaşmayın.

Zaten bilgilerin bankada kayıtlı ve o nedenle seni bulup arıyorlar. Hesabın olmayan bankalar da mı seni arıyor?

Her arayan gerçekten Banka'nın kendisi olmayabilir de. Dikkatli olmakta her zaman yarar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı