Bankamatikten döviz yatırma

Seakills

Kilopat
Arkadaşlar kapanma dolayısıyla bankaya gidemiyorum. Elimde Amerikan doları var bankamatikten hesabıma yatırsam kabul eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlem yapacağınız ATM'nin döviz ATM'si olması ve döviz hesabınızın olması lazım ama yatıracağınız tutarı döviz olarak değil, TL olarak hesabınıza aktarmak istiyorsanız o zaman sorun yok, ATM'den dövizinizi bozdurarak direkt hesabınıza yatırabilirsiniz. (Bankadan bankaya biraz işlem farklılığı olabiliyor.)

Döviz hesabı olunca yatırılıyor diye biliyorum.

Döviz hesabım var.

Öncelikle işlem yapacağınız ATM'nin döviz ATM'si olması ve döviz hesabınızın olması lazım ama yatıracağınız tutarı döviz olarak değil, TL olarak hesabınıza aktarmak istiyorsanız o zaman sorun yok, ATM'den dövizinizi bozdurarak direkt hesabınıza yatırabilirsiniz. (bankadan bankaya biraz işlem farklılığı olabiliyor.)

Döviz hesabım mevcut. Bankamatikde herhangi bir işaret falan var mı? Döviz olduğu ile alakalı.

Atmde döviz işlemi yapılıyorsa ve döviz hesabın varsa direk doları atmden yatırabiliyorsun hocam. TEB atmsinden bizzat kendim yatırdım. Normal para yatırır gibi yatırıyorsun ama tek fark dolar hesabını seçeceksin zaten direk dolar hesabında yatırdığın tutarı göreceksin. Sadece bankanın şubesinin oradaki atmyi kullanmanı tavsiye ederim yani her ihtimale karşı en azından bir sorun yaşarsan şubedekiler yardımcı olur.

ATM'de döviz işlemi yapılıyorsa ve döviz hesabın varsa direk doları ATM'den yatırabiliyorsun hocam. Teb ATM'sinden bizzat kendim yatırdım. Normal para yatırır gibi yatırıyorsun ama tek fark dolar hesabını seçeceksin zaten direk dolar hesabında yatırdığın tutarı göreceksin. Sadece bankanın şubesinin oradaki ATM'yi kullanmanı tavsiye ederim yani her ihtimale karşı en azından bir sorun yaşarsan şubedekiler yardımcı olur.

Benim denk geldiklerimde genelde dolar ve Euro sembolleri vardi doviz islemi yapilabilenlerde.

Teşekkürler hocam ben bir gidip bakayım.

Döviz hesabım mevcut. Bankamatikde herhangi bir işaret falan var mı? Döviz olduğu ile alakalı.
Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Anladığım kadarıyla siz dövizi bozdurmadan hesaba aktarmak istiyorsunuz o yüzden soruyorum çünkü bazısında uygulama üzerinden gösteriyor, bazısında ATM'de belirtiyor, bazısında bölgede tek ATM oluyor.

Hangi bankayı kullanıyorsunuz? Anladığım kadarıyla siz dövizi bozdurmadan hesaba aktarmak istiyorsunuz o yüzden soruyorum çünkü bazısında uygulama üzerinden gösteriyor, bazısında ATM'de belirtiyor, bazısında bölgede tek ATM oluyor.

Akbank kullanıyorum şu an burada döviz hesabım var.

Akbank kullanıyorum şu an burada döviz hesabım var.
O zaman bölgedeki ATM'nizde olup, olmadığına bakmanız gerekecek onun içinde Akbank Şube ve ATM'ler bölümünden yararlanabilirsiniz. Arama haritaya bulunduğunuz adresi yazdıktan sonra bölgedeki ATM'leri kontrol edebilirsiniz, eğer ATM'de bu işaret gözüküyorsa hem yatırma hem çekme işlemi yapabilirsiniz. (Normal para yatırma işlemi yapan ATM'lerde de yatırma işlemine izin veriyor bazen, ATM'nin haznesine göre ama yatırım sırasında ilgili para birimini seçtiğinizden emin olun.)

1620048018792.png

Geri
Yukarı