Bankkart Genç kartı olmadığı için KYK burs alımında sorun olur mu?

Büyüyen

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 1300X, Nvidia GTX 1050Ti, 8gb RAM (Masaüstü)
i5-1235U, Intel Irıs Xe, 16GB RAM (Laptop)
Burs çıktığı zaman 18 yaşını doldurmadığım için Ziraat bana Genç Kart çıkarttırmadı. 2 hafta önce 18'i doldurdum ve Genç Kart siparişi verdim. Bugün teslim aldım ki Bankkart Genç yerine normal Bankkart çıkartmışlar. Burs alırken o kart zorunlu çıkartılıyor, ben de yok diye sonradan sorun olur mu?

Burs çıktığı zaman 18 yaşını doldurmadığım için Ziraat bana Genç Kart çıkarttırmadı. 2 hafta önce 18'i doldurdum ve Genç Kart siparişi verdim. Bugün teslim aldım ki Bankkart Genç yerine normal Bankkart çıkartmışlar. Burs alırken o kart zorunlu çıkartılıyor, ben de yok diye sonradan sorun olur mu?
Olabilir. Ziraat Bankası ile iletişime geçin bence. Ne olur ne olmaz.

KYK kartını siparişle almıyorsunuz, onlar adınıza hazırlayıp gönderiyor. Veya bankadan isimsiz kart alabiliyorsunuz. Ziraat hesabınızda KYK hesabı görünüyor mu?

KYK bursu karta değil hesaba yatıyor, paranız yattı ise başka bir hesaba transfer edip kullanabilirsiniz genç kart zorunlu değil.

Olabilir. Ziraat Bankası ile iletişime geçin bence. Ne olur ne olmaz.
Geçtim sorun olmaz dediler.
KYK kartını siparişle almıyorsunuz, onlar adınıza hazırlayıp gönderiyor. Veya bankadan isimsiz kart alabiliyorsunuz. Ziraat hesabınızda KYK hesabı görünüyor mu?
Normalde evet ama ben o zaman 18 yaşımı doldurmadığım için akşam hazırlanmaya başlamıştır mesajı geliyordu, ertesi sabah 18 yaşını doldurmadığınız için başvurunuz iptal edilmiştir diye tekrar mesaj geliyordu. Hesap var ama kart yok yani.

Geçtim sorun olmaz dediler.

Normalde evet ama ben o zaman 18 yaşımı doldurmadığım için akşam hazırlanmaya başlamıştır mesajı geliyordu, ertesi sabah 18 yaşını doldurmadığınız için başvurunuz iptal edilmiştir diye tekrar mesaj geliyordu. Hesap var ama kart yok yani.

KYK parasının yattığı hesap varsa sıkıntı olmaz, ben o Bankkart genç'i bir kere bile kullanmadım, kendi hesabıma attım oradan harcadım.

Hayır, bursun yatacağı banka hesabı açılmışsa bir sorun olmaz. Bankkart Genç'lerde kredi kartı özelliği bulunduğundan 18 yaş altına verilmez. 18 yaşına girdiğinizde banka şubesine giderek kartı alabilirsiniz.

Geri
Yukarı