Bannerlord "GPU aygıt örneği askıya alınmış" hatası

ughilus

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu oynarken ya da karakter oluşturma ekranında fotoğraftaki gibi hata veriyor nedeni nedir?

1711152685533.png

Oyunu oynarken ya da karakter oluşturma ekranında fotoğraftaki gibi hata veriyor nedeni nedir?

Eki Görüntüle 2147944

Daha önceden de böyle sorunlar oluyordu. Oyuna gelen güncelleme sonrası oyun dosyaları yönetsel açıdan bozuluyordu. Oyunun kurulu olduğu ve kayıt dosyalarının olduğu yeri silip tekrar oyunu kurunca düzeliyordu. Bununla ilgili benzer konularda mevcut. Bu durum bazen ekran kartı sürücüsündende kaynaklanıyor. Dahili ve harici ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra sorun çözülmüyorsa bu yöntemi denemeniz gerekebilir.

Ekran kartı ve PSU bileşenleriniz nedir?
Sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Eski sürücüleri de kaldırın.
Ekran kartınızı yuvasından çıkarıp tekrar takın.

Sistem bileşenleriniz nedir? Ekran kartının sürücüsü güncel mi?

Ekran kartı ve PSU bileşenleriniz nedir?
Sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Eski sürücüleri de kaldırın.
Ekran kartınızı yuvasından çıkarıp tekrar takın.

Ekran kartı sürücüsü güncel sistem RTX 4090 R9 7950x3D PSU FSP Hydro G PRO 1000W. Eski sürücüleri kaldırmaktan kastınızı anlamadım.

Daha önceden de böyle sorunlar oluyordu. Oyuna gelen güncelleme sonrası oyun dosyaları yönetsel açıdan bozuluyordu. Oyunun kurulu olduğu ve kayıt dosyalarının olduğu yeri silip tekrar oyunu kurunca düzeliyordu. Bununla ilgili benzer konularda mevcut. Bu durum bazen ekran kartı sürücüsündende kaynaklanıyor. Dahili ve harici ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra sorun çözülmüyorsa bu yöntemi denemeniz gerekebilir.

Oyunu silip tekrar yüklemiştim zaten yine aynı hatayı verdi.

Oyunu silip tekrar yüklemiştim zaten yine aynı hatayı verdi.

Diğer forumları araştırdım fakat kesin bir çözüm göremedim. Bazılarında ekran kartını -20 MHz downclock yaparak çözmüş (Herhangi bir oyunda problem olmamasına rağmen). Bazıları 1000 Hz'lik Mouse'tan kaynaklı olduğunu söylemiş ve mouse ayarlarında pool rate olarak değeri 125 Hz'e ayarlandığında sorunun çözüldüğünü söylemiş. Net bir çözüm göremiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı