Bant anakarta zarar verir mi?

metixve

Picopat
Daha fazla  
Stok AMD soğutucum var. Termal macununu değiştirmek istiyorum bildiğim kadarıyla anakartın arkasında plaka varmış. Anakartım kasanın içinde soğutucuyu geri takarken denk getiremem diye korkuyorum. Arkada ki plakayı bant ile sabitlesem anakartıma zarar verir mi ya da boyayı kaldırır mı? Deneyen oldu mu hangi bantla yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Anakart plakası resimi temsilidir.

bf-survivor-cpu-backplate.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok AMD soğutucum var. Termal macununu değiştirmek istiyorum bildiğim kadarıyla anakartın arkasında plaka varmış. Anakartım kasanın içinde soğutucuyu geri takarken denk getiremem diye korkuyorum. Arkada ki plakayı bant ile sabitlesem anakartıma zarar verir mi ya da boyayı kaldırır mı? Deneyen oldu mu hangi bantla yapmalıyım yardımcı olur musunuz? Anakart plakası resimi temsilidir.

Eki Görüntüle 1914378

O deliklere oturan aparat kolay bir şekilde takılıyor çocuk oyuncağı bildiğin bantlamana gerek yok.

Normal ince para bandı denilen bant ile yapıştırabilirsin, sonra çıkarmayı unutma! Mesele sabit kalması ise anakartı komple söküp masa üstünde veya bir elinle soğutucuyu bir elinle arka plakayı tutmak en mantıklısı olur.

Normal ince para bandı denilen bant ile yapıştırabilirsin, sonra çıkarmayı unutma! Mesele sabit kalması ise anakartı komple söküp masa üstünde veya bir elinle soğutucuyu bir elinle arka plakayı tutmak en mantıklısı olur.
hocam açıkcası kasadan anakartı cıkaramam kasanın içinde monteliycem ondan biraz korkuyorum kasayı yan düz hale getiririm diye

Aparatı sol elinizle tutun ve soğutucunun ilk iki vidasını çapraz bir şekilde vidalayın. Ortada bantlık bir durum yok
Kasa dik halende iken bunu yapabilirim tek elle yapması zor olmaz mı?

Aparatın arkasında zaten pad tarzı bir yapı var anakart ile arasında. Bir parmağınız ile bile tutmak kolay olur. Kaygan yapıda değil yani. Soğutucu stok olduğu için vidalar üzerinde ve yanlış monte etme gibi bir sorun yok. Sadece AMD ibaresi eksoz tarafına gelsin, ramlere denk gelmesin yeter.

Geri
Yukarı