Bare metal vs. Virtual machines Kali Linux

Ardaa41

Hectopat
Sanal makinede çalıştırmak istiyorum hangisi daha kullanışlı? Bu arada ayarları vs. söyler misiniz yani dosya paylaşımı vs. kendime virüs bulaşmaması için virüs gibi şeyler test edeceğim. Bir de ana bilgisayarımda yavaşlama yapar mı yani 6 GB RAM'im var 2 GB versem ve ekran kartının 4 GB'ının 1GB'ını versem RAM'im 4 GB ekran kartım 3GB mı kalır yoksa sadece açınca mı öyle olur?

Sanal makinede çalıştırmak istiyorum hangisi daha kullanışlı? Bu arada ayarları vs. söyler misiniz yani dosya paylaşımı vs. kendime virüs bulaşmaması için virüs gibi şeyler test edeceğim. Bir de ana bilgisayarımda yavaşlama yapar mı yani 6 GB RAM'im var 2 GB versem ve ekran kartının 4 GB'ının 1GB'ını versem RAM'im 4 GB ekran kartım 3GB mı kalır yoksa sadece açınca mı öyle olur?

Sanal makineye öncelikle maksimum 128MB VRAM verebilirsin Kali Linux kurabilirsin istediğini dene 2 GB RAM bence yeterli olacaktır.

Sanal makine tabii ki.
Bare metal'de sorunlar yaşayan çok kişi var.
Verimli değil.

Ki bare metal kuracaksanız yüksek ihtimalle günlük kullanımda aktif olarak kullanacaksınız, Kali günlük kullanım için uygun değildir.

Sanal makine tabii ki.
Bare Metal'de sorunlar yaşayan çok kişi var.
Verimli değil.

Ki bare metal kuracaksanız yüksek ihtimalle günlük kullanımda aktif olarak kullanacaksınız, Kali günlük kullanım için uygun değildir.

Hayır günlük kullanım değil. Virüs test edeceğim uygulamaları test edeceğim vs.

O zaman bare metal niye kurmayı düşündünüz? Sanallaştırma hala daha mantıklı.

Bilmiyorum sanki fazla özelliği var daha güzel gibi geldi bir an. Bir de ben mesela 2 GB RAM versem ekran kartımdan 50 MB versem eksilir mi uygulamayı açmasam bile 2 GB? 6 GB RAM'im 4 GB'a mı iner?

RAM verme olayı oyunların RAM'inizi kullanması gibi düşünün. Sadece kullanılıyor. RAM eksilmiyor.

Aynı şey ekran kartı içinde geçerli. Sanal makinenin çalışabilmesi için bir kaynağa ihtiyacı var ve bunu ana makineden sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı