Barfiks Aleti Tavsiyesi

Legugi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Herkese iyi akşamlar. Ben bir tane barfiks demiri, aleti almak istiyorum. Barfiks demiri olmaz çünkü vidalamaya annem izin vermiyor. :D. İnternette gezinirken fark ettim de kapı barfiksi diye bir şey varmış. Hem kapıya barfiks, yere şınav ve alt yere de mekik cekilebiliyormuş. Ama her kapı ya olmuyormuş falan.

Benim odamın kapısının pervazı böyle. Sizce olur mu?
Bütçe en fazla 40 tl. Çünkü kargo ucreti dahil olunca falan 50'ye gelir o bize. :D. Ama kargo ücretsiz bulunursa cok iyi olur. Kullanan ve tavsiye eden kullanıcılar varsa konuya yardim etsin. Acil çünkü. Boyutlarınız ne kadar diye soracak olan arkadaşlar bana nereleri ölçmem gerektiğini söylerse oraları ölçer atarım size.
Herkese şimdiden teşekkürler. Iyi geceler. Iyi forumlar...

IMG-20150826-WA0001.jpg

@Legugi Dostum öncelikle bu tür kapılara barfiks barı yerleştirebilirsin, sıkıntı yok, vidalamaya gerek duymaksızın sıkıştırma, daha doğrusu ittirme yöntemiyle oraya sabitlenebiliyor.

Barın sağ ve solunda 2 adet içeri-dışarı hareket edebilen çubuk olur ve ortada bulunan ana barın içerisine girer veya uzaklaşırlar dışarı doğru.
Sağ ve sol tarafı sabitleyip ortadaki barı bir tarafa doğru çevirince 2 yana doğru açılmaya başlar kanatlar.

Bu yüzden dikkat etmen gereken nokta şu ki ; Montajdan sonra bara asılırken ne tarafa doğru yük verdiğine dikkat edeceksin.
Eğer ters tarafa yük binecek şekilde asılırsan bar, kapı pervazından kurtulup seni sakatlayabilir.

Benden sana tavsiye ise kapı pervazı da olsa vidalayarak montaj yap. Şuan ben vidalı montaj ile kullanıyorum barfiks barını ve içim çok rahat, düşme ihtimalim sıfır.
Bana kapı aralığın kaç cm yazar mısın? Ayrıca 170'den fazla boyun varsa kapı senin için pek uygun bir yer olmayabilir. Gerçek anlamda barfiks çekmek istiyorsan yüksekçe bir yere ihtiyacın var.
Kafan hizasındaki yerde barfiks çekilir mi bilmem :)

Barfiks demirlerinin sikiştirmaları olanlar kapıya zarar verebilir.
Mutlaka iz yaratacaktır, arkasında boşluk bulunması halinde kapıyı bile çatlatabilir :)
Ben duvara darbeli matkap ile deldim, en temiz ve sağlam yöntem bu.
Sadece sağlam bir yer bulmak gerek.

Şuan da evde değilim. Ama @BilgisayarKurdu cevabın için teşekkür ederim. Ben matkap olmadan sizin dediğiniz gibi bir şey mi alsam yoksa 3 fonksiyonlu aletler var. Onları mı almalıyım? Ölçüleri sabah olunca hemen yazıcam. Link atarsanız çok sevinirim. Boyum 180 ama daha çok asılma hareketleri,esneme hareketleri yapıcağım için alet tavsiye ederseniz daha makbule geçer. Matkap ve ezilme durumunda annem beni öldürebilir.:D. Kullanan arkadaşlar varsa lütfenyardımcı olsun.
http://www.googleadservices.com/pag...arfiksi-p-SPORHBDDT02?wt_gl=cpc.tum.genel.pla atıyorum böyle bir şey. Bunun böyle daha bir çok modeli var. Busso,delta vs. bunun gibi aletleri kullanan memnun olan yasa olmayan arkadaşlar yorum yapması önemle rica olunur.
Konu günceldir.

Benim kullandığım bu esneme yapıyor ancak sağlam tutunuyor. 100 kiloluk arkadaşımda denedi ve sıkıntı çıkmadı tutunması falan iyi. Kapıya takılan diğer tip barfiks duyduğum kadarıyla kapıyı çatlatmış. Fiyatı biraz daha uygun modelleride bulabilirsiniz takacağınız duvarın ölçüsünü almayı unutmayın. BlueZen Kapı Barfiksi Demiri (100 cm) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Benim kullandığım bu esneme yapıyor ancak sağlam tutunuyor. 100 kiloluk arkadaşımda denedi ve sıkıntı çıkmadı tutunması falan iyi. Kapıya takılan diğer tip barfiks duyduğum kadarıyla kapıyı çatlatmış. Fiyatı biraz daha uygun modelleride bulabilirsiniz takacağınız duvarın ölçüsünü almayı unutmayın. BlueZen Kapı Barfiksi Demiri (100 cm) Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Sağol @Frknhrmnc kardeş. Tavsiyen için Sağol. Ama parası biraz pahalı geldi:ıslık::). Yine de çok sağol. Başka alternatif bulamazsam onu alicam.
@BilgisayarKurdu Benim kapı en iç 80 orta 85 dış 90 cm. Yani gerekli olan 80 cm olan yer.
@Frknhrmnc bir şey sorucam. Olmazsa atıyorum olmadı. İade olur mu. Yanı kutuyu açtık diye almazlar mı? Bilmediğim için soruyorum.

Arkadaşın önerdiği barfiks çunuğunun farklı marka ancak görünürde bire bir aynısını kullanıyorum. Senin kapı 80cm ise 80cm'e kadar kapanabilen çubuklara bakacaksın.

45TL'nin de altına inme sana zahmet, bu modellerin bile bir süre sonra elliklerı yırtılıyor.

Ben de 120KG biri ile deneme yaptım, sorunsuz kullanılıyor.

İade politikası sitede yazıyor ancak iade etme ihtiyacı duyduğum herhangi bir ürün olmadı ama edebilirsin sanırım.

Ayrıca benim gönderdiğim üründe kargo ücretsiz sen 50tlye kadar dediğin için önerdim.

@BilgisayarKurdu ve @Frknhrmnc cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ben dayım ile konuştum. O spor hocası ve onları tavsiye etmedi fazla. Dayım bana şunlardan tavsiye etti.
1http://www.hepsiburada.com/delta-cok-fonksiyonlu-deluxe-kapi-barfiksi-mekik-sinav-cekme-aleti-ds-1325-p-SPORDELTA787
2http://www.hepsiburada.com/cosfer-cok-fonksiyonlu-deluxe-kapi-barfiksi-mekik-sinav-cekme-aleti-p-SPORZF31

Şimdi tavsiye ettik de beğenmedi, güvenmedi kafasına göre takılıp gitti demeyin arkadaşlar. Cevaplarınız için çok teşekkürler. Ben internetten alışverişe pek açık olmadığım için bu tür korkmalar, yanılmalar oluyor bende de. Ben hem size hem dayıma güvenim sonsuz. Ürünün yorumlarını okudum. Ve gayet memnun olan cok kişi var. Sizden son isteğim ricam. Sizce hangisini almalıyım? Ve nedeni ni yazarsanız çok sevinirim. Sakın yanlış anlamayın. Zorunda olduğum için bunu almam gerekti. Simdiden. Çok teşekkür ederim. Iyi geceler herkese...

Yeni konular

Geri
Yukarı