Barınaktan Yavru ile Yetişkin Sibirya Kurdu Aldım

Barış Günay

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Pitbull alıcaktım fakat vazgeçtim. Bizim en yakın barınağa gidip ayağında yaralar olan bir dişi sibirya kurdu aldım. Hatta konu açmıştım iyi ki açmışım. Bir tanede yavru aldım. Sabah akşam gezdiriyorum oynuyoruz. Bayağıda tatlılar. :D
10858585_10204188859694847_5757673133014891695_n.jpg
936667_516945505074412_8613772532196206384_n.jpg
1510545_10152950049294684_437406217695635783_n.jpg
10731216_10201824382049890_500048123184465593_n.jpg

Pitbull'dan artık bayağı uzaklaştım yorumlardan. Boylesi daha iyi oldu. :)

Onu bende anlayamadım. Aldığımda yaraları vardı bayağı, belli işlemden geçirdikten sonra oynadık ettik daha çok alıştık birbirimize. (y)

Hayırlı olsun. Hayvanın değerini bilen birisinin elinde olması daha iyi olmuş. Yalnız tavsiyem dikkat et cins köpek olduğu için çalabilirler. Benim şantiye de bir köpek vardı ama çalmışlar bu sabah.

Köpek bambaşka bir canlı, başka hiçbir tür ile insan arasında bu denli yakın bağlar kurulamıyor. Yıllarca kedimizde oldu başka ufak tefek hayvanlarımızda ama köpek bambaşka. Pitbull, rottweiler, dogo argentino, kangal vs türü köpekleri diğer köpeklerden ayıran tek özellikleri güçlü ve iri olmalarıdır. Eğer bir köpek saldırgan ise bu bilin ki sahibinden veya bulunduğu ortamdan kaynaklı bir durumdur. 13 yıldır dogo argentino sahibiyim. Bu güne kadar en ufak bir saldırı vs türü bir olayı olmamıştır. En son tartıldığında kilosu 52 idi. Kendisi evimizin içinde bizimle birlikte yaşıyor.
Şimdi yaşından ve kilosundan dolayı fazla dışarı çıkaramasak da çıktığı zaman hiç şaşmaz muhakak biri ya köpek kapıştırmaktan konu açar yada bizimkinin yarısı kadar köpeği kışkırtır ki birşeyler olsun. Demem odur ki bu hayvanları saldırganlaştıran zincirini tuttuğu hayvan kadar beyni olmayan beyinsizlerdir. Birde çoluğuna çocuğuna karne hediyesi vs adı altında köpek alıp 2 hafta bakıp sokağa atan şerefsizler(başka şekilde tanımlayamıyorum) var. Ondan sonra vay efendim sokak köpekleri çoğalıyor belediye birşey yapsın. Vicdan be kardeşim oyuncak mı bu? Canlı ! Sen alıyorsun yavruyu atıyorsun sokağa.
Vaktiniz, paranız, sizin başınıza birşey geldiği zaman köpeğinizle ilgilenebilecek bir yakınınız varsa köpek bakın ama şunu hiç unutmayın köpek bakmak, köpekle yaşamak gerçekten çok zor bir iştir. İş diyorum çünkü ona gerçekten bir zaman ayırmak zorundasınız. Gezmek ister, hastalanır, yaşlandığı zaman altına kaçırır, kanser olur.... tıpkı bir insan gibi. Çok naif canlılardır gözünüzün içine bakar, ağlar, inler ve en önemlisi şunu fark etmenizi sağlar; ona sevginizi verdiğiniz zaman o dört ayaklı canlının sevgisinin şu hayatta karşılaşabileceğiniz, hissedebileceğiniz en saf sevgi olduğunu anlarsınız.

@Silinen üye Sizede çok teşekkürler yeni dostlarınızı barınaktan almakla çok doğru bir seçim yapmışsınız. Umarım herkese örnek olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı