Barınaktan Yavru ile Yetişkin Sibirya Kurdu Aldım

Köpek bambaşka bir canlı, başka hiçbir tür ile insan arasında bu denli yakın bağlar kurulamıyor. Yıllarca kedimizde oldu başka ufak tefek hayvanlarımızda ama köpek bambaşka. Pitbull, rottweiler, dogo argentino, kangal vs türü köpekleri diğer köpeklerden ayıran tek özellikleri güçlü ve iri olmalarıdır. Eğer bir köpek saldırgan ise bu bilin ki sahibinden veya bulunduğu ortamdan kaynaklı bir durumdur. 13 yıldır dogo argentino sahibiyim. Bu güne kadar en ufak bir saldırı vs türü bir olayı olmamıştır. En son tartıldığında kilosu 52 idi. Kendisi evimizin içinde bizimle birlikte yaşıyor.
Şimdi yaşından ve kilosundan dolayı fazla dışarı çıkaramasak da çıktığı zaman hiç şaşmaz muhakak biri ya köpek kapıştırmaktan konu açar yada bizimkinin yarısı kadar köpeği kışkırtır ki birşeyler olsun. Demem odur ki bu hayvanları saldırganlaştıran zincirini tuttuğu hayvan kadar beyni olmayan beyinsizlerdir. Birde çoluğuna çocuğuna karne hediyesi vs adı altında köpek alıp 2 hafta bakıp sokağa atan şerefsizler(başka şekilde tanımlayamıyorum) var. Ondan sonra vay efendim sokak köpekleri çoğalıyor belediye birşey yapsın. Vicdan be kardeşim oyuncak mı bu? Canlı ! Sen alıyorsun yavruyu atıyorsun sokağa.
Vaktiniz, paranız, sizin başınıza birşey geldiği zaman köpeğinizle ilgilenebilecek bir yakınınız varsa köpek bakın ama şunu hiç unutmayın köpek bakmak, köpekle yaşamak gerçekten çok zor bir iştir. İş diyorum çünkü ona gerçekten bir zaman ayırmak zorundasınız. Gezmek ister, hastalanır, yaşlandığı zaman altına kaçırır, kanser olur.... tıpkı bir insan gibi. Çok naif canlılardır gözünüzün içine bakar, ağlar, inler ve en önemlisi şunu fark etmenizi sağlar; ona sevginizi verdiğiniz zaman o dört ayaklı canlının sevgisinin şu hayatta karşılaşabileceğiniz, hissedebileceğiniz en saf sevgi olduğunu anlarsınız.

@Silinen üye Sizede çok teşekkürler yeni dostlarınızı barınaktan almakla çok doğru bir seçim yapmışsınız. Umarım herkese örnek olur.
Çok güzel anlatmışsınız, bir solukta okudum :).

Aman köpüşler :)) kardeşim helal olsun diyorum. Mutluluklar diliyorum çok şekerler.

Ben çok hayvan severim karıncayı bile düştüğü sudan kollarımı sıyırıp çıkarırım. Çokda hayvan besledim büyüttüm yokluklarını göstermesin Allah. Ama öldüklerinde öz ve öz akrabam ölmüş gibi üzülürüm.
Allah yokluklarını göstermesin. Mutluluklar kardeşim. Anasından ayırma sakın :))

Sibirya kurtları çok karizmatik ama yanlış seçim. Sibirya kurtları soğuk havada yaşar. Sibirya kurtlarını eğitenin elinden öpüyorlar. Hiç eğitime eğimli ve sahibine bağlı değil. Tasmayı bıraksan kaçar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna can kurban ya :)

F5VSBBU.jpg

Cok tesekkur ederim herkese iyi ki varsınız. :D Bugun banyo ettirdim, kostuk eğlendik simdi geldik. Direk uyumaya basladı. :D

Evimde klımam var, bahçemde var. Serin ortamda halledicem. Hayvan bayılır sıcakta, tüyleri çok fazla fakat çok tatlı :D Bütün günüm onunla geçiyor. Bu varken Pitbull nedir bea. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı