Barış Manço vs Çakal

Karşılaştırmanın iticilik seviyesi:

YlrVnPHH3UVDkrns.jpg

Çok komik. Çakal sonradan görme kardeşim eskiler le şimdikileri kıyaslayamazsın. Şimdi çakal sa eskiden Barış Manço idi. Eğer kimi seçersin dersen çocukluğumu onun şarkılarıyla gerçirdim Barış Manço.

Atasözünü gereksiz kullanmışsın. Manço ve Çakal kıyaslanamaz bile ama bu söz ne alaka? Kimse Barış Manço dinlerken bir anda Çakal'a geçmemiş ki?
Atasözünün kullanılma kuralları mı var? Veyahut da öyle bu sizi neden ilgilendirsin. Barış Mançodan çakal dinlemeye geçenler için kullandım o lafı. Herkesi kendi mantığınıza uydurmaya çalışmayın. Benim fikrim benim yorumum.

Atasözünün kullanılma kuralları mı var? Veyahut da öyle bu sizi neden ilgilendirsin. Barış Mançodan çakal dinlemeye geçenler için kullandım o lafı. Herkesi kendi mantığınıza uydurmaya çalışmayın. Benim fikrim benim yorumum.
O zaman sakla samanı gelir zamanı. Yerinde oldu mu olmadı. Demek ki kuralları varmış.

Atasözlerini doğru kullanma kuralları var. 5.sınıftayken Türkçe derslerini dinleseydin atasözlerinin kullanıldığı yerlerle ilgili sorular ve konular görürdün. Lise derslerini dinlemiyorsun ortaokulda mı yok sende?

O zaman sakla samanı gelir zamanı. Yerinde oldu mu olmadı. Demek ki kuralları varmış.

Atasözlerini doğru kullanma kuralları var. 5.sınıftayken Türkçe derslerini dinleseydin atasözlerinin kullanıldığı yerlerle ilgili sorular ve konular görürdün. Lise derslerini dinlemiyorsun ortaokulda mı yok sende?
Üniversitem biteli 2 yıl oluyor. Atasözlerini doğru kullanma farklı bir şey :) dinlemek yetmiyor anlamakta gerekli...
Attan inip eşeğe binmek deyimi (bulunduğu iyi bir aşamadan daha aşağı bir aşamaya inmek.) Yani barış Manço dinlemeyi bırakıp çakal dinlemek de böyle.. burda sidik yarışı yapacak biri değilim. Yanıt vermezsen sevinirim. Birde fikirlere saygı duyma felan var bilmiyorum ne kadar öğrendin? Bir göz atmanızı tavsiye EDERİM.

Geri
Yukarı