Barkod ile işlem yaptıracak uygulama var mı?

509401

Hectopat
Merhaba. Elimde bir barkod okuyucu var mesela bir barkodu okuyunca bir işlem yapmasını istiyorum. Böyle bir uygulama var mı?

Merhaba. Elimde bir barkod okuyucu var mesela bir barkodu okuyunca bir işlem yapmasını istiyorum. Böyle bir uygulama var mı?
Nasıl bir işlem? Barkodlara link filan gömebilirsiniz. Onun dışında ürün yönetimi tarzı bir şey istiyorsanız o zaman farklı durum.

Yok hocam mesela PC kilidini açsın. Ya da bir programı açsın okutunca öyle şeyler yani.
Bu telefon üzerinde olacak değil mi? Bu istediklerinizi kendiniz programlamanız gerekiyor. Direkt bu tarz komutları çalıştıran bir okuyucu yok. Uygulama başlatma vb. temel işlemleri sunabilecek yazılımlar var ama PC kilidini açma vb. biraz daha derin. Uygulamayı kendiniz yazmanız gerekiyor. Kolay yoldan isterseniz Scratch gibi bir kodlama sunan MIT AppInventor deneyebilirsiniz. İnternette örneklerini bulabilirsiniz. Uzun yoldan istiyorsanız Tasker (ücretli) ile yapabilirsiniz ya da birisine yaptırabilirsiniz.

Bu telefon üzerinde olacak değil mi? Bu istediklerinizi kendiniz programlamanız gerekiyor. Direkt bu tarz komutları çalıştıran bir okuyucu yok. Uygulama başlatma vb. temel işlemleri sunabilecek yazılımlar var ama PC kilidini açma vb. biraz daha derin. Uygulamayı kendiniz yazmanız gerekiyor. Kolay yoldan isterseniz scratch gibi bir kodlama sunan MİT appınventor deneyebilirsiniz. İnternette örneklerini bulabilirsiniz. Uzun yoldan istiyorsanız tasker (ücretli) ile yapabilirsiniz ya da birisine yaptırabilirsiniz.

Telefon üzerinden nasıl olacak? Normal barkod okuyucu var elimde PC bağlanıyor USB ile. Hocam sırf bunun için kodlamayla falan uğraşmaya gerek yok.

Telefon üzerinden nasıl olacak? Normal barkod okuyucu var elimde PC bağlanıyor USB ile. Hocam sırf bunun için kodlamayla falan uğraşmaya gerek yok.
Ben telefon uygulaması istiyorsunuz sandım. PC üzerinde barkod uygulamaları konusunda çok fikrim yok.

Geri
Yukarı