Çözüldü Barousel virüsü nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LFpd

Hectopat
Arkadaşlar barousel diye bir virüs var bilgisayarımda silemiyorum ne yapmam lazım?

resim_2023-11-04_210252610.png

Çözüm
Denetim masası üzerinden uygulamayı kaldıramıyorsanız Revo Uninstaller aracılığıyla kaldırıp Kaspersky ve o standartta bir AV ile tam tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Denetim Masası üzerinden uygulamayı kaldıramıyorsanız Revo Uninstaller aracılığıyla kaldırıp Kaspersky ve o standartta bir av ile tam tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Bunu yükleyip kaldıracağım sonra av ile tarama yapacagım dogru mudur?

Adrastos arkadaşın dediği gibi Revo Uninstaller'ın Free versiyonu ile kaldırabilirsiniz. Bahsettiğim gibi manuel olarak da kaldırabilirsiniz.

Yeniden başlattım silinmedi.

Bunu yükleyip kaldıracağım sonra av ile tarama yapacagım dogru mudur?
Evet doğrudur, denetim masası üzerinden kaldırılamayan uygulamalar Revo Uninstaller aracılığıyla rahatlıkla kaldırılabiliyor, kaldırdıktan sonra tam tarama gerçekleştirebilirsiniz. Tam tarama sonucunda bir şey bulamazsa çok yüksek ihtimalle cihazınız temizdir.

Yaptım başlamasını kapattım ama silinmedi.

Arkadaşım mesajımı düzgün okur musun?
Yeniden başlatmasını kapattıktan sonra bilgisayarı kapatıp açıyorsun. İlk adım tamam.
Sonra Dosya Gezgini'ni açıyorsun. C diski üzerinde bahsettiğin dosyanın adını buluyorsun. (program dosyaları veya program dosyaları X86 klasörünün içinde olması gerek) sonra klasörünü siliyorsun. İşlem tamam.

Arkadaşım mesajımı düzgün okur musun?
Yeniden başlatmasını kapattıktan sonra bilgisayarı kapatıp açıyorsun. İlk adım tamam.
Sonra Dosya Gezgini'ni açıyorsun. C diski üzerinde bahsettiğin dosyanın adını buluyorsun. (program dosyaları veya program dosyaları X86 klasörünün içinde olması gerek) sonra klasörünü siliyorsun. İşlem tamam.

Yaptım dediklerinizi ama olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı