Bas konuş için hiçbir işe yaramayan tuş nedir?

Eyyubii

Hectopat
Merhaba, oyunlarda vesaire arkadaşımla konuşmak için bas konuş kullanmak şart. Bunu da farenin yanındaki makro tuşları ile çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak makro tuşlarının da bir işlevi oluyor. Örneğin MOUSE4 "Back" yani geri dönme işlemi yaparken, MOUSE5 "Forward" yani ileri gitme işlevini uyguluyor. Bu tarz tuşların oyunlarda bir etkisi olmasa da bilgisayarda genel kullanım içinde çok kez sorun çıkartıyor.

Bu durumdan etkilenmemek için bilgisayar içinde veya farenin makro ayarları bölümünde hiçbir işe yaramayan, sadece bas konuş için ideal olan bir tuş/fonksiyon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Insert, F1, " tuşları CS gibi bazı oyunlarda Anti-Cheat sistemleri tarafından yasaklandığı için kullanılmamalı. Scroll lock hakkında bir fikrim yok, deneyeceğim.
Yasak olduğunu bilmiyordum. Kullanmıyorsanız page down page up da olabilir ama sağ ele daha yakın olduğu için konum olarak, ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum.

Yasak olduğunu bilmiyordum. Kullanmıyorsanız page down page up da olabilir ama sağ ele daha yakın olduğu için konum olarak, ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum.
Page Up, Page Down tuşlarını da günlük kullanımda sıkça kullanıyorum. Çok sıkıntı oluyor. Tuşların klavyeye yakınlığı sorun değil. Farenin makro tuşunu istediğim herhangi bir fonksiyona atayabiliyorum.

Page Up, Page Down tuşlarını da günlük kullanımda sıkça kullanıyorum. Çok sıkıntı oluyor. Tuşların klavyeye yakınlığı sorun değil. Farenin makro tuşunu istediğim herhangi bir fonksiyona atayabiliyorum.
Alt, Shift ve CTRL tuşları 2 tane olur klavyelerde, soldakileri kullanıyorsunuzdur muhtemelen, sağdakine atama yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı