Basamak sayısının artması programı bozuyor

Deniz Seke

Centipat
Daha fazla  
İleride program, verinin basamak sayısı azalır veya artarsa hata verecek. Bunu nasıl çözebilirim?

import requests
from bs4 import BeautifulSoup
import re

urlbitcoin = "linki site kabul etmiyor"
responsebitcoin = requests.get(urlbitcoin)
htmlbitcoin = responsebitcoin.content
soupbitcoin = BeautifulSoup(htmlbitcoin, "html.parser")
veribitcoin = soupbitcoin.find_all(class_="Bid")
veribitcoindeğişken = re.findall("\d+",(veribitcoin[0].text))
bitcoinsonuç = veribitcoindeğişken[1] + "." + veribitcoindeğişken[2] + "." + veribitcoindeğişken[3]

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod olarak ekleseydin kabul ederdi. Kodun ne yaptığını anlamadım ama elinle 1, 2, 3 gibi sayılar gireceğine bir değişken kullanmalısın. Döngü kullan mesela.
Değişken isimlerinde Türkçe kullanma.

Aşağıdaki gibi bir şeyden bahsediyorum.

Kod:
bitcoinsonuç = ""
for i in range(len(veribitcoindeğişken)):
    bitcoinsonuç += veribitcoindeğişken[i] + "."

Kod olarak ekleseydin kabul ederdi. Kodun ne yaptığını anlamadım ama elinle 1, 2, 3 gibi sayılar gireceğine bir değişken kullanmalısın. Döngü kullan mesela.
Değişken isimlerinde Türkçe kullanma.

Aşağıdaki gibi bir şeyden bahsediyorum.

Kod:
bitcoinsonuç = ""
for i in range(len(veribitcoindeğişken)):
 bitcoinsonuç += veribitcoindeğişken[i] + "."

Dediğinizi anladım ama sorun şu program gelen veriyi diziye çeviriyor ve hepsini tek tek parçalıyor dizideki ilk veriye benim ihtiyacım yok bana ilk veriden sonra gelen tüm verilere ihtiyacım var onu nasıl yapacağım?

Açıkçası attığınız koddan ve yazdıklarınızdan bir şey anlamak çok güç. Anladığım kadarıyla çözüm yolunu yazayım:

bitcoinsonuç = ".".join(veribitcoindeğişken[1::]) yaparak liste boyutundan bağımsız olarak dinamik bir şekilde listedeki ilk elemanı dışlayarak listeyi birleşik bir stringe dönüştürebilirsiniz. "." yerinde noktayı değiştirerek liste elemanlarını birbirinden ayırmak için kullanacağınız karakteri değiştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz kodlarla ilişkin tam kodu aşağıda bırakıyorum:

[CODE lang="python" title="Kod"]import requests
import re

bitcoinsonuç = ".".join(veribitcoindeğişken[1::])[/CODE]

Not: @Vavien. hocamın da dediği gibi, değişken adlarında Türkçe karakter kullanmayın.

Açıkçası attığınız koddan ve yazdıklarınızdan bir şey anlamak çok güç. Anladığım kadarıyla çözüm yolunu yazayım:

bitcoinsonuç = ".".join(veribitcoindeğişken[1::]) yaparak liste boyutundan bağımsız olarak dinamik bir şekilde listedeki ilk elemanı dışlayarak listeyi birleşik bir stringe dönüştürebilirsiniz. "." yerinde noktayı değiştirerek liste elemanlarını birbirinden ayırmak için kullanacağınız karakteri değiştirebilirsiniz. Gönderdiğiniz kodlarla ilişkin tam kodu aşağıda bırakıyorum:

[CODE lang="python" title="Kod"]import requests
import re

bitcoinsonuç = ".".join(veribitcoindeğişken[1::])[/CODE]

Not: @Vavien. hocamın da dediği gibi, değişken adlarında Türkçe karakter kullanmayın.
Teşekkür ederim fakat sormak istediğim bişey var değişkenlerde Türkçe karakter kullanmak ne kadar zararlı bişey program için çünkü şuan biraz büyük bir program yazıyorum programın nerdeyse tamamı bunlar ile dolu eğer çok önemli bişey değilse düzeltmicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı