[Başarılı] Compaq Presario CQ61 330-ET - Niresh OS X Mavericks USB

Donanım özelliklerim:

• İşlemci: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6600, 2200 MHz (11 x 200)
  • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce G 103M (HP)
  • Anakart: Hewlett-Packard - QuantaWireless: Atheros AR9285 802.11b/g WiFi Bağdaştırıcısı
  • LAN: Realtek RTL8102E/RTL8103E Ailesi PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20)
  • Ses Kartı:
  • IDT 92HD75B1/92HD75B2 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
  • nVIDIA HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] PCI

Şanslıyım ki ikinci denememde başarıya ulaştım.
İlk önce iAtkos ML2 kurmaya çalıştım ama boot parametresine hangi flag'i eklersem ekleyim "bootcachecontrol unable to open /var/db/bootcache.playlist 2 no such file or directory" hatası alıyordum.

Sonra distro değişmeye karar verdim ve Niresh OSX Mavericks for USB .dmg imajını windiskimager programı yardımıyla USB'ye yazdırdım. BIOS'tan USB'den boot etmesini sağlayıp boot parametresi olarak "-v -x GraphicsEnabler=Yes" girdim ve sorunsuz biçimde kurulumu tamamladım. :cool:

Ses ve ekran kartını otomatik tanıdı. Sadece wireless ve ethernet kext'leri ben kurdum. Sonuç harika...

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım özelliklerim:

• İşlemci: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6600, 2200 MHz (11 x 200)
  • Ekran Kartı: nVIDIA GeForce G 103M (HP)
  • Anakart: Hewlett-Packard - QuantaWireless: Atheros AR9285 802.11b/g WiFi Bağdaştırıcısı
  • LAN: Realtek RTL8102E/RTL8103E Ailesi PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20)
  • Ses Kartı:
  • IDT 92HD75B1/92HD75B2 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
  • nVIDIA HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] PCI

Şanslıyım ki ikinci denememde başarıya ulaştım.
İlk önce iAtkos ML2 kurmaya çalıştım ama boot parametresine hangi flag'i eklersem ekleyim "bootcachecontrol unable to open /var/db/bootcache.playlist 2 no such file or directory" hatası alıyordum.

Sonra distro değişmeye karar verdim ve Niresh OSX Mavericks for USB .dmg imajını windiskimager programı yardımıyla USB'ye yazdırdım. BIOS'tan USB'den boot etmesini sağlayıp boot parametresi olarak "-v -x GraphicsEnabler=Yes" girdim ve sorunsuz biçimde kurulumu tamamladım. :cool:

Ses ve ekran kartını otomatik tanıdı. Sadece wireless ve ethernet kext'leri ben kurdum. Sonuç harika...
kardeşim aynı bilgisayardan bende de var sana zahmet maverics de dahil dosyaları verebilirmisin. birde nasıl yapacağıma dair kısa bir açıklama yaparsan sevinirim.

Geri
Yukarı