Başarılı Kurulum Asus Z87-A - iATKOS ML3U

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki sisteme iATKOS ML3U kurmak istiyorum. Biostan birkaç ayar yaparak Boot ekranına geldim fakat kuruluma geçmek istediğimde Elma logolu beyaz ekran da takılı kalıyorum. Elm nın altında loading yuvarlağıda hiç çıkmıyor. Sorunum ne olabilir bilgisi olan var mı ? Recep Baltaş bu anakart serisine kurulum yapmıştı fakat o videodaki ayarlarıda yapmama ragmen yine kuruluma geçemedim. Sistem özelliklerim şu şekilde.

• ANAKART : Asus Z87-A Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart
  • İŞLEMCİ : Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
  • RAM : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
  • Ekran KARTI : GTX660 Ti AMP GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • HDD : 5 Adet Disk takılı makinamda. Bunlardan 1 Tanesi CORSAIR 120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD Diğerleri 500 er GB lık ve 1.5 TB lık normal sata diskler.

Bunların dışında Birde ses kartımı kullanmak için extradan Frewire PCI kart takılı kartımın üzerinde.

Neden Elma ekranında kalıp kuruluma gecemiyorum acaba ?

Teşekkürler Recep. Deneyip sonucu bildireceğim.

- - - Güncellendi - - -

Hiçbir sorun yaşamadan mavericks i kurdum. Emin değilim ama sanırım ekran kartımıda tanıdı. Görüntü ayarları kısmında çözünürlük 1920x1080 gorunuyor. Makina sorunsuz bir biçimde uyku moduna girip çıkıyor. Fakat şöyle bir sorunum var. İndirdiğim Clover Configurator [Web Installer] bu yüzden internete bağlı olmadan kurulumu gerceklestirmiyor sanırım. Makina Ethernet kartımı da tanımadı. RealtekRTL81xx_0.0.90.kext ini kurmama ragmen etherneti yine görmedi.

Bu konuda ne yapabilirim ?

- - - Güncellendi - - -

Ethernet sorununuda çözdüm. Tek sorunum kaldı. Oda Clover Configurator de ustten extra seçeneğini seçip mount dediğimde iki seçenek çıkmıyor. Sadece direkt olarak usb belleği mount ediyor. USB'den aldıgım EFI klasorunude doğal olarak sabit diskin içine atamıyorum. Bunu nasıl yapacağım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı