[Başarılı Kurulum] İlk Windows Modlama Deneyimim

xaneldal

Picopat
Yer
Odessa
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
480GB SSD
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
ASUS PRIME Z390-P
İşlemci
i5-9400F
Windows 10 LTSC 2021 Türkçe ISO dosyasını modlayıp lisansımı satın aldım.

Görev Yöneticisi

Ekran Alıntısı.PNG

İşlemlerde gördüğüm en iyi sayı 62 oldu. CPU %3 üstünü görmüyor. (O Spike görev yöneticisini açarken oldu)
Bellek kullanımında gördüğüm en iyi oranım 1,6/15,9 GB (%10) oldu.

Yüklü Programlar

explorer_CL9OUSH18c.png

Bunlara ek olarak Microsoft Store, Gamepass, ISLC, Faceit AC ve sürücülerimi sorunsuz çalıştırabildim.

Update, UAC ve Defender yok. Firewall kontrolü ise Kaspersky'de bulunmakta.

Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce daha iyisini yapabilir miyim? Bazı modlu Windows çeşitleri işlem sayısını 35-40 seviyelerine kadar düşürmüşler ama ben yapamam çünkü bu kadar şey yüklü olmasına rağmen işlem sayısı 65-100 arasında kalıyor. Aklınıza gelebilecek her düzeltme ve optimizasyonu yaptım. Regedit ve services.msc ile yatıp kalkıyorum resmen :D

Windows 10 LTSC 2021 Türkçe ISO dosyasını modlayıp lisansımı satın aldım.

Görev Yöneticisi

Eki Görüntüle 1629304

İşlemlerde gördüğüm en iyi sayı 62 oldu. CPU %3 üstünü görmüyor. (o spike Görev Yöneticisi'ni açarken oldu)
Bellek kullanımında gördüğüm en iyi oranım 1,6/15,9 GB (%10) oldu.

yüklü programlar

Eki Görüntüle 1629307

Bunlara ek olarak Microsoft Store, Game Pass, ıslc, FACEIT AC ve sürücülerimi sorunsuz çalıştırabildim.

Update, UAC ve Defender yok. Firewall kontrolü ise Kaspersky'de bulunmakta.

Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce daha iyisini yapabilir miyim? Bazı modlu Windows çeşitleri işlem sayısını 35-40 seviyelerine kadar düşürmüşler ama ben yapamam çünkü bu kadar şey yüklü olmasına rağmen işlem sayısı 65-100 arasında kalıyor. Aklınıza gelebilecek her düzeltme ve optimizasyonu yaptım. Regedit ve services.msc ile yatıp kalkıyorum resmen :D

2. modladığım ISO'da Windows'un 800 MB kadar az bir değer kullanmasını sağlamıştım hem de çok az özellikden feragat ederek. :D

Geri
Yukarı