Başarılı Kurulum Lenovo Z510 i7-HD4600 Yosemite 10.10 Kurulum

Öncelikle bana ve forumda ki herkese üşenmeden bıkmadan usanmadan her konuda yardım eden @montezuma abime buradan çok teşekkürlerimi iletiyorum.

Kurulumu geçecek olursak bios ayarlarını ve usb flash diske yazdırdığınızı varsayarak başlıyorum ve şunuda belirtmek istiyorum ki z510 bilgisayarınızda ne sıkıntı yaşarsanız buraya yazarsanız her konuda size yardım etmeye çalışırım.
Kurulum:
1-) Arkadaşlar öncelikle hardiskinizdeki önemli dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ediyorum ne olur olmaz.
2-)Bilgisayara Flash belleğimizi takıp açma tuşuna bastıktan sonra FN tuşuna basılı tutarak sürekli F12 tuşuna basıyoruz ve Boot Menüsüne giriyoruz.
3-) Daha sonra Clover içinden yön tuşlarıyla options'ı seçiyoruz ve Boot Arguments kısmına -v npci=0x2000 cpus=1 yazıp entere basıyoruz. Daha sonra graphics injector menüye giriyoruz ve inject intel ve inject edil seçeneklerini devre dışı bırakıyoruz. Ve son olarak binaries patching menüden kernel pm ve AppleKerneli seçiyoruz. ESC tuşuna basıp çıkıyor ve USB'den boot ediyoruz.
4-) Daha sonra Kurulumu @Recep Baltaş abinin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(24. dakika) videosunda ki gibi yapıyoruz.
Kurulum bittikten sonra sistem kendini yeniden başlatacaktır tekrar boot menüsüne girip flash belleğimizi seçiyoruz.
5-)Ardından bootargument bölümüne tekrar -v npci=0x2000 cpus=1 yazıyoruz daha sonra graphics injector menüye giriyoruz ve inject intel seçeneğini devre dışı bırakıp inject edid'i seçiyoruz ve tekrar binaries patching menüden kernel pm ve AppleKerneli seçiyoruz. Ve bu sefer harddiskimizden boot ediyoruz kurulumu yine Recep abinin videosundan izleyerek yapıyoruz. (32. dakika)
6-) Masaüstüne başarılı ulaştıktan sonra USB'den kurtulmak için Clover Configurator programını bilgisayara kuruyoruz. Yapmamız gerekenler için gene recep abinin videosundan yardım alıyoruz.

KURULUM TAMAMLANMIŞTIR :)
Ama asıl olay şimdi başlıyor donanımlarımızı aktif etme vakti geldi öncelikle ekran kartımızdan başlıyalım.
Full QE/CI HD4600 Yosemite hackintosh - YouTube ben bu videoda ki gibi kurulum yaptım ekran kartım tam performans çalıştı.
Ses kartımı çalıştırmak için bunu kurdum:
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-voodoo-ps2-controller/downloads/RehabMan-Voodoo-2015-0502.zip
Touchpad'i çalıştırmak için bunu kurdum:
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-acpi-battery-driver/downloads/RehabMan-Battery-2015-0123.zip
Parlaklık için ise AppStore'dan brightness slider programını kurdum

Sistemimde Çalışanlar:
Intel HD4600 Tam performans
Parlaklık
Touchpad
Batarya Göstergesi
Ses
Wifi (TpLink TL725N Kullanıyorum)
Ethernet

Çalışmayanlar ve Sorunlarım:
-Öncelikle çok sıkıntı çektiğim ve bir türlü halledemediğim bir sıkıntım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum Mac os'u 15-20 dakika kullanıyorum bazen 35-40 dakka bile oluyor ve daha sonra bilgisayar kendine reset atıyor ekranda kodlar çıkıyor en altta nanosecond ve numaralar yazıyor ve kapanıyor. Bu sorun için yardım ederseniz sevinirim.
-Ayrıca mikrofonumda çalışmıyor
-Bluetooth Çalışmıyor
Sorunlarım bu kadar.

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Şuan müsait olmadığım için resim ekleyemedim ama ileride konuma resim ekleyeceğim.

11659284_1640181669552603_1667033692254293222_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar selamlar... lenovo z510 17 işlemcili dizüstü notebook var bende.
tonmeister olduğum için os x kullanmam gerekiyor ama tek bir sorunum var bu cihazların wifi chipleri intel ise ( ki bundan emin değilim yani intel olup olmadığı konusunda bir fikrim yok bunu nasıl öğrenebilirim) nasıl wifi yi aktif edebilirim.

teşekkürler

Cİhazın üreticisinin sitesinde Cihazını art. Spec. kısmında ayrıntılı donanım bilgilerini bulabilirsin.

http://bahadircmnky.blogspot.com.tr/2016/09/basarl-kurulum-lenovo-z510-mac-os-x-el.html

sayfasına da bakabilirsiniz. Orada Lenovo Z510 için genel bir anlatım yaptım.

Ayrıca blogumda Lenovo E73 Desktop Mac OS Sierra da var.

Lenovo Z510 için Sierra kurmak isteyenlere rehber hazırlayacağım. Ancak şimdilik vaktim yok.
Boot parametrelerini vereyim denemeler yapabilirsiniz.
-v dart=0 rootless=0 kext-dev-mode=1
graphics inject ve inject edit pasif olsun
binaries patch kısmında kernel pm patch ve apple rtc patch aktif olsun

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı