Başarılı Kurulum Mountain Lion 10.8.5

genco

Hectopat
Bir başarılı kurulum da ben gerçekleştirdim. 2 gün önce aldığım Türkçe Kullanımı ceza sürem bugün dolmak üzereyken aynı sebepten bir yenisini daha yemişim.
Kurulum sırasında bir heyecanla ufak tefek ihlaller yapıyor olabiliriz ama moderatörler de işin suyunu çıkartıyor adeta bu sitede.
Normal şartlar altında bu uygulamanın oldukça yerinde olduğunu düşünebilirdim ama biraz ağır bir ceza uygulanıyor bu forumda bana kalırsa.

Asıl nickim tortorella, kurulumda yaşadığım problemler için açtığım bir kaç tane başlığım var ve her bir başlığın altına, başlıktaki konudan daha farklı ve çeşitli başka sorunlar da yaşadım (kurulumla ilgili)...

Buraya saat 22:00'de dolan ceza süremden sonra tüm bu sorunların altından nasıl kalktığımı, üstelik bunları ilk defa kendi pc'sindeki kurulumdan sonra Mac kullanabilmiş biri olarak detaylıca yazmak için giriş yapmıştım.
Bazıları gibi ezberden, sağdan soldan duyduğu alakasız çözümleri yazmak yerine, detaylı bir şekilde anlatmayı düşünüyordum. Üstelik
"Şu şu kodu gir"
"Bunu bir dene"
yerine, bu kodları nasıl ve nereye gireceğini anlatmaya çalışacaktım. Technopat forumda ve yabancı forumlarda herkesin derdine derman olmuş ama bende işe yaramayan bir sorun hakkında detaylı yazılar yazıp bu sorunu nasıl aştığıma dair bir anlatım yapıp altına kaynakça koymayı; özetle kendi çapımda bir rehber oluşturmayı düşünüyordum.

Fakat Technopat küçük imlalar için kullanıcı kaybetmeyi yeğliyor.
Herkese iyi forumlar dilerim...

Son olarak;
Detaylı rehberi için Recep Baltaş ve Ali Güngör'e
Forumda her sorunum için ayrıca kafa yoran parrhesia adlı kullanıcı arkadaşıma büyük teşekkür ediyorum.

Başarılı hackintoshlar...

stkfh.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi sorunsuz kurduğuna sevindim. Ayrıca dediklerine katılıyorum. Ve ayrıca ekran kartı sorununu nasıl aştın ben o kadar kext aradım bulamadım.

Tebrik ederim. Umarım ben de olumlu bir sonuca ulaşırım. Henüz çok başındayım ve boot kısmını aşamadım. Donanımsal anlamda kurmama mani olacak bir sebeple karşılaşırsam çok üzülürüm. :(

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı