Başarısız olan crackli yazılım sisteme zarar verebilir mi?

Hocam Office 2007 maalesef isteklerimi karşılamaz. Ayrıca bu Crack'i çok fazla kişi kullanıyor ve verilen yorumlara göre virüssüz. Ama ne bileceğim kendi yan hesabından yazmadığını diyeceğim de 100 yorum var tahminen ve kötü virüslü diyen yok.

Güveniyorsanız kullanın fakat kimse tam taramasını yapmadan garantisini veremez virüssüz olduğunun.

Hocam Office 2007 maalesef isteklerimi karşılamaz. Ayrıca bu Crack'i çok fazla kişi kullanıyor ve verilen yorumlara göre virüssüz. Ama ne bileceğim kendi yan hesabından yazmadığını diyeceğim de 100 yorum var tahminen ve kötü virüslü diyen yok.

Bu arada umarım sizi meşgul etmiyorumdur ama bir sorum olacaktı, format atarken eğer elektrikler giderse bu ne tür sorunlar çıkarır?

Ne meşguliyeti buranın amacı soru sorma, hiç böyle deneyimim olmadı bunun hakkında bir konuda görmedim maalesef bilmiyorum.

Merhabalar bugün ilk defa crackli yazılım kullandım ama Excel çok gerekti bana Office indirmeye de para yok malum. Bende crackli indirdim. Yüklendi ama aktivasyon yapılırken hata verdi. Bende aslında sevindim Office kullanabileceğim lisansı olmasa bile. Windows bu virüslüdür kardeşim diyerek engelledi :D. Peki sisteme zarar vermiş midir? Office kullanabiliyorum ama aktivasyon başarısız oldu yani birkaç ay işimi görür. Bu durumda crack aktif hale gelmiş midir? Veya bilgisayarımı yavaşlar mı?

Kısacası: Office yükleyip crackle aktivasyon etmek istedim Office yüklendi 1 ay çalışacakmış ama Windows aktivasyonu engelledi. Engellemesi de bir yandan iyi oldu hem Office hem no crack gibi :D şimdi bu crack işi başarısız olsa bile bilgisayarım yavaşlar mı? (bilgilerin çalınabilir vb. yazmayın bilgisayarımda özel bir bilgim yok hesabım çalınsa bile çok da umurumda olmaz hesap önemli değil benim için hatta bilgisayarıma hesap açarken bile sahte isim ile açtım o derecedeyim :D)

Öğrenciysen ücretsiz. Üniversite okuman yeterli değilsen de 20-30 TL'ye Trendyol'da satılıyor. He 2010 ya da 2013'ün internette keyleri dolaşıyor. Daha güncelleri için var mı bilmiyorum. Uzun süredir bakmadım. Ama crackli hiçbir şey kullanmayın. Çoğunda madencilik yapılıyor arka planda. Ya da bilgisayarını host olarak kullanıyorlar. İkisinde de boşta bırakıp beş on dk su içmeye veya işemeye gittiğinde programlar çalışmaya başlıyor. Yani teorik olarak sen kullanırken yavaşlatmıyorlar ama farkında değilken türlü şeylere gebe oluyor.

Öğrenciysen ücretsiz. Üniversite okuman yeterli değilsen de 20-30 TL'ye Trendyol'da satılıyor. He 2010 ya da 2013'ün internette keyleri dolaşıyor. Daha güncelleri için var mı bilmiyorum. Uzun süredir bakmadım. Ama crackli hiçbir şey kullanmayın. Çoğunda madencilik yapılıyor arka planda. Ya da bilgisayarını host olarak kullanıyorlar. İkisinde de boşta bırakıp beş on dk su içmeye veya işemeye gittiğinde programlar çalışmaya başlıyor. Yani teorik olarak sen kullanırken yavaşlatmıyorlar ama farkında değilken türlü şeylere gebe oluyor.

Hocam diyelim ki virüs şüphem var format atmadan silmenin yolu var mı? Eğer şüphelenirsem direkt olarak silmeyi planlıyorum zaten psikolojik sıkıntılarım var.Bilgisayar bozulur diye korkmak yani birisi nasıl korkar bundan bilmiyorum ama oluyormuş.

Hocam diyelim ki virüs şüphem var format atmadan silmenin yolu var mı? Eğer şüphelenirsem direkt olarak silmeyi planlıyorum zaten psikolojik sıkıntılarım var. Bilgisayar bozulur diye korkmak yani birisi nasıl korkar bundan bilmiyorum ama oluyormuş.

İllaki virüs bulaşmıştır diye bir şey yok. Ki antivirüs programı engellemiş anladığım kadarıyla. Neyse bilgisayar virüsle bozulmaz zaten korkmayın. Ayrıca çoğunlukla formata gerek kalmaz artık antivirüs programları kendini aştı. Sadece kapatmayın yeterli. Çünkü antivirüsü kapatıp yükleyin diyen siteler revaçta. Siz öyle yapmadıysanız problem yok. Yine de şüpheniz varsa virüs tarama rehberlerine bakabilirsiniz. Ya da yeni bir konu açın forumda gönüllü birisi adım adım yardımcı olacaktır.

Ne olduğunu bilmediğiniz, potansiyel bir zararlı yazılımı yalnızca bir kez çalıştırmak bile sisteminize virüs bulaşmasına neden olabilir. Temiz bir kurulum yapmanızı ve bir daha bu tür yazılımları kullanmamanızı veya LibreOffice gibi alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederim.

Merhabalar bugün ilk defa crackli yazılım kullandım ama Excel çok gerekti bana Office indirmeye de para yok malum. Bende crackli indirdim. Yüklendi ama aktivasyon yapılırken hata verdi. Bende aslında sevindim Office kullanabileceğim lisansı olmasa bile. Windows bu virüslüdür kardeşim diyerek engelledi :D. Peki sisteme zarar vermiş midir? Office kullanabiliyorum ama aktivasyon başarısız oldu yani birkaç ay işimi görür. Bu durumda crack aktif hale gelmiş midir? Veya bilgisayarımı yavaşlar mı?

Kısacası: Office yükleyip crackle aktivasyon etmek istedim Office yüklendi 1 ay çalışacakmış ama Windows aktivasyonu engelledi. Engellemesi de bir yandan iyi oldu hem Office hem no crack gibi :D şimdi bu crack işi başarısız olsa bile bilgisayarım yavaşlar mı? (bilgilerin çalınabilir vb. yazmayın bilgisayarımda özel bir bilgim yok hesabım çalınsa bile çok da umurumda olmaz hesap önemli değil benim için hatta bilgisayarıma hesap açarken bile sahte isim ile açtım o derecedeyim :D)
Yıllardır korsan yazılımın her türlüsünü kullandım, halen kullanıyorum. Düzgün sitelerden indirdiğiniz sürece ve düzgün bir antivirüs kullandığınız sürece bir şey olmaz.

Bahsettiğiniz yavaşlık ise şu şekilde olabilir: orijinal yazılımlar güncelleme alacağı için "uygulama içi" yavaşlıklar ve sorunlar her güncellemede biraz daha fixlenecektir. Korsan yazılımın eksisi de burada başlıyor. Korsan yazılımı uygulama içerisinden güncelleyemezsiniz, çok nadirdir. Ya yeni sürümleri sıfırdan indirip kurarsınız ya da elinizdeki sürümü hatalarıyla kabul edip kullanırsınız.

Bunun dışında sisteminize virüs bulaştırmadığı sürece ve Windows başlangıcında otomatik olarak başlamadığı sürece bir yavaşlık oluşturmayacaktır. Crackli yazılımdan ziyade katılımsız korsan yazılımları tercih edin. Belki yanlış biliyorumdur ancak kullandığım anti virüslerden edindiğim tecrübeye göre anti virüsler cracki zararlı olarak görürken katılımsız kurulum dosyalarında zararlı yazılım tespit etmiyorlar.

Yine de güncelleme desteğinden ötürü orijinal yazılım kullanmanızı öneririm. Ayrıca çok önemli bir işte çalışıyorsanız ve verileriniz gerçekten önemliyse orijinal yazılımları kesinlikle öneriyorum.

** Yükleme / crack yaparken anti virüsünüzü kapatın diyen sitelerden uzak durun. Sakın yapmayın ve anti virüsünüzü kapatmayın. İnternette biraz kurcalayın, daha temiz bir korsan bulabilirseniz onu edinin. Kötünün iyisi. **

** Microsoft 365 üniversite öğrencilerine ücretsiz. Üniversitenizden edindiğiniz mail ile 365'i ücretsiz etkinleştirebilirsiniz. **

LibreOffice, Word alternatifinde .word dosyaları çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı