Baseus marka hızlı şarj ile iPhone 12 ısınıyor

jackdanyel0

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, önceden Apple'ın 5W'lık şarjını kullanıyordum sonra Baseus'un 15W'lık kablosuz şarjını ve 20W'lık adaptörünü aldım. Cihazım iPhone 12 mini olduğu için en fazla 12W destekliyor. Cihazı şarj ederken neredeyse el yakacak kadar ısınıyor. Alev topuna dönmüyor ama yine de bayağı ısınıyor. Sizce neden? Orijinal ürünlerde böyle oluyor mu?

Batarya hızlı dolduğu için ısınıyor işte. Aslında batarya sağlığı açısından en mantıklısı düşük watt ve amper ile cihazı yavaş yavaş şarj etmek olacaktır.

Bu şekilde şarj edersem sürekli cihaza kalıcı zarar verir mi?
batarya şişmesine veya arızalanmasına sebep olabilir en sağlıklısı cihazın ne ise onu kullanmak 5v 2.4 amper di yanlış bilmiyorsam 12w olan yüksek ampler alsan bile asla yüksek v alma yüksek amper zarar vermez hatta bir miktar yüksek olması faydalı bile olur ama yüksek volt iyi birşey deil

Batarya ömrünü azaltır. Kabaca bataryayı şarj ettiğiniz miktar, hangi seviyeden hangi seviyeye şarj ettiğiniz ve şarj hızı batarya ömrünü etkiler.

Genel itibariyle bataryanızı 20-80% arasında tutmanızı ve 5-10W arasında şarj etmenizi önerebilirim.

batarya şişmesine veya arızalanmasına sebep olabilir en sağlıklısı cihazın ne ise onu kullanmak 5v 2.4 amper di yanlış bilmiyorsam 12w olan yüksek ampler alsan bile asla yüksek v alma yüksek amper zarar vermez hatta bir miktar yüksek olması faydalı bile olur ama yüksek volt iyi birşey deil
Batarya ömrünü azaltır. Kabaca bataryayı şarj ettiğiniz miktar, hangi seviyeden hangi seviyeye şarj ettiğiniz ve şarj hızı batarya ömrünü etkiler.

Genel itibariyle bataryanızı 20-80% arasında tutmanızı ve 5-10W arasında şarj etmenizi önerebilirim.
Benim cihazım 12W destekliyor ve araştırdığım bilgiler doğrultusunda eğer 20W bir şarj cihazı alırsam cihaz zaten en fazla 12W alıyor yani 20W takmamın bir zararı yok. Sadece bataryaya zarar vericekse benim için sorun yok ama şarj entegresine veya telefonun başka bir yerine zarar verirse sıkıntı ama zaten böyle bir şey varsa neden hızlı şarj yapınlar ki
Baseus marka şarj aleti sizce nasıl? İnternette orjinal almana gerek yok bunu al gibisinden çok gördüm bende aldım. Sadece orjinalindede böyle ısınıyor mu onu merak ediyorum

20W'lık adaptör ile iPhone 12 Mini'yi şarj ederseniz 12W kullanır.

12W adaptör takmak zararlı değildir. 5W'lık adaptöre göre batarya ömrünü daha hızlı bitirir. %80'den sonra ısınma gidiyorsa sorun yok. Yani normal bir durum.

İşiniz acilse hızlı adaptör, değilse yavaş adaptör takmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı