Başıboş gezen sokak köpeklerine ne yapılacak?

Hocam besleyene lafımız yok da gece gece muhtemelen adam işten çıkmış, evine giderken de sokak köpekleri tarafından kovalanması da oldukça üzücü bir durum.

Hocam aslında tüm olay belediyenin sorumsuzluğu azıcık iş yapsalar sorun ortadan kalkar. Eğer kendi beslemek isteyen varsa evlerimiz mustakil beslemek isteyen bahçesinde besler.

Belediyelik bir durum yok. Bir tane saçma sapan hayvan kanunu var o yüzden dokunamıyorlar. Ayrıca yukarıda da belirttim. En ufak bir şeyde it taparlar ortalığı ayağa kaldırıyorlar.

Gece ekmek, maden suyu almaya giderken köpeklerin olduğunu gördüğüm zaman karşıya geçip koşuyorum. Kendimi polisten kaçan Subway Surfers gibi hissediyorum.

Edirne ve Tekirdağ taraflarında çok var bu tarz başıboş köpekler. Birde yani küçükte değiler kocaman kangallar geziyor etrafta 2 gün önce kamp yapmaya Tekirdağ ve Edirne'ye gittim her kamp kurduğum yerde köpek saldırısına uğradık.

Üzgünüm ama bu işin tek çözümü uyutulmalarıdır. Barınak diyenler hayal görüyor. 10 milyon köpeğin barınakta nasıl yaşatılabileceğini düşünüyorsunuz? Bir şehir kadar alan gerekiyor. Milyonlarca veteriner, gönüllü istihdam edilmesi gerek, mama masraflarını hesaplasanız altından kalkamazsınız vs vs. Kısırlaştırma da namümkün zaten. Çünkü bunu da finanse edecek kaynak yok. Olsa bile 10 sene daha duygu sömürüsü için bu kaynağı kullanmak abesle iştigal. Ve başıboş köpek sorununu çözmeyecek. Hem hayvan sokakta eziyet çekiyor hem de başka canlıların canını tehlikeye atıyor.

Bir de sokakta gördüğünüz köpeklerin birçoğu anadolu çoban köpeklerinin kırmaları. Kangaldan, karabaştan vs bahsediyorum. Tehlikeli bu köpekler. Kurtlara, aslanlara vs kafa tutan bir cinsten bahsediyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı